Z całą pewnością kojarzy go każdy z nas, kto choć raz miał okazję oglądać dobry, polski film. Widywany na deskach teatru, w telewizji – w popularnych serialach i filmach, a także słyszalny w ekranizacjach wymagających dubbingu. Piotr Witkowski urodził się 12 grudnia 1988 roku w Gdańsku, a swoją przygodę sceniczną rozpoczął w 2010 roku w Łodzi, gdzie mieści się teatr Chorea. W 2011 roku udało mu się ukończyć studia aktorskie w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej, która również znajduje się w Łodzi. 

Piotr Witkowski jako Tomasz Chada

W 2019 roku widzowie mogli obejrzeć film „Proceder”, którego reżyserem był Michał Węgrzyn. Piotr Witkowski wcielił się w rolę Tomasza Chady, którego życie zostało przestawione w tej ekranizacji. Fabuła filmu opiera się na wydarzeniach, które ukształtowały charakter i osobowość legendy polskiej muzyki hip- hop. W wielu scenach zobaczymy kontakty Chady z półświatkiem, jego pobyt w więzieniu, próbę odebrania sobie życia, a także wzajemne relacje między nim a ówczesną dziewczyna. Raper zginął w 2018 roku w niejasnych okolicznościach, pozostawiając swoją miłość. Dzięki tej ekranizacji możemy zauważyć jak ważna w życiu Tomasza Chady była muzyka, a także jak wiernie jego postać została odwzorowana przez Piotra Witkowskiego. 

 

Gdzie jeszcze możemy zobaczyć Piotra Witkowskiego? 

Filmowa kariera aktora zaczęła się już od 2011 roku, kiedy to wystąpił w „Plebanii” jako postać drugoplanowa – Szymon. Następnie mogliśmy go spotkać w polskim thrillerze „Supermarket” w roli Andrzeja, a zalewie rok później pojawił się w polskim filmie, reżyserii Andrzeja Wajdy pod tytułem „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, który opowiada historię polskiego polityka – Lecha Wałęsy. 

Choć mogłoby się wydawać, że takie zaplecze filmowe jest już całkiem imponujące to dla Witkowskiego był to dopiero początek drogi. Już w 2013 roku wystąpił w serialu „Czas honoru”, a rok później dostał rolę drugoplanową w filmie „Miasto 44”. Kolejne lata pozwoliły mu grać również w takich serialach jak „Niania w wielkim mieście”, „Barwy szczęścia”, „Na Wspólnej”, „Zbrodnia”, a także w filmach – „Podatek od miłości”, „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” czy „Kamerdyner”.

Piotr Witkowski to bardzo dobry aktor, który dał się poznać dzięki swojemu talentowi, a także pokorze. Jego przyszłość maluje się niezwykle barwnie, ponieważ on sam nie osiada na laurach, lecz śmiało pnie się po kolejnych szczeblach kariery. Dzięki swojej charyzmie i umiejętnością może nas jeszcze nie raz zaskoczyć.