Rafał Jonkisz urodził się 14 września 1997 roku w Rzeszowie. Ma troję rodzeństwa – siostry: Sylwię i Magdalenę, oraz brata: Krzysztofa. Obecnie znamy go jako modela, akrobatę, celebrytę, a także Mistera Polski 2015 roku.

W 2016 roku Rafał został półfinalistą Mister World, a także ukończył naukę w V liceum ogólnokształcącym imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Rzeszowie. W kolejnych latach podjął naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego jako akrobata. 2018 rok pozwolił mu rozpocząć naukę w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Jak wyglądała jego akrobatyczna droga od najmłodszych lat i czym dokładnie Rafał zajmuje się obecnie? Przekonajmy się! 

Rafał Jonkisz w młodości 

Swoją miłość do gimnastyki zaczął okazywać już w wieku 13 lat, kiedy to rozpoczął treningi akrobatyki artystycznej pod czujnym okiem Jolanty Brudny. Bardzo szybko okazało się, że nastolatek ma niespotykany talent, dzięki któremu już w młodym wieku uzyskał wiele nagród w konkursach gimnastycznych. W 2014 roku Rafał miał okazję wystąpić podczas otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn w Warszawie, a oprócz tego uzyskał tytuł wicemistrza świata w kategorii Show Dance wraz ze swoim zespołem akrobatycznym. W tym samym roku mogliśmy oglądać go w popularnym programie telewizyjnym „Mam Talent”, emitowanym na kanale TVN, w którym wystąpił wraz z Sebastianem Kamińskim w duecie o nazwie „Feel3Chan”.

W wakacje 2015 roku dzięki największej liczbie głosów zwyciężył internetowe wybory Mistera Wakacji, a zaledwie parę miesięcy później został okrzyknięty Misterem Polski i stał się reprezentantem na gali Mister World 2016. Według aplikacji MobStar Rafał był zdecydowanym faworytem w drodze do zwycięstwa, jednak ostatecznie dostał się do pierwszej dziesiątki, a następnie otrzymał wyróżnienie w kategorii „Talent” dzięki swoim umiejętnościom akrobatycznym. W 2016 roku mogliśmy znaleźć go w pierwszej dziesiątce profili, które cieszą się największą popularnością w serwisie społecznościowym Snapchat. Również w tym samym roku wystąpił w programie „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. 

W 2019 roku wziął udział w programie „Agent – Gwiazdy”, a rok później, wraz ze swoim bratem, zdecydował się na uczestnictwo w programie „Dance Dance Dance”, emitowanym na kanale TVP2. Od 17 lutego 2019 roku Rafał Jonkisz oferuje nam nietuzinkowe i modne ubrania w sklepie odzieżowym Balmora, który otworzył wraz z Sebastianem Chłodnickim. Ten młody, uzdolniony i ambitny człowiek zapewne jeszcze nieraz nas zaskoczy swoim talentem, optymizmem, a także motywacją do rozwoju.