Robert Szykier- Koszucki urodził się 18 lipca 1977 roku w Krakowie. W tym momencie ma już zatem 44 lata. Jego konto na Instagramie, gdzie regularnie zamieszcza zwariowane zdjęcia obserwuje już ponad 14 tysięcy osób. Na profilu Facebook zebrał ponad dwa tysiące obserwatorów, co może wydawać się niewielką liczbą w porównaniu do poprzedniej, lecz trzeba pamiętać, że obydwa te portale działają na trochę innych zasadach. Kim właściwie jest Robert Koszucki, co o nim wiemy, czym zdobył rozpoznawalność i czemu coraz częściej pojawia się jego temat?

Robert Koszucki jako Mister Poland.

Robert Koszucki ma aż 189 cm wzrostu, przejrzyste, zapadające w pamięć rysy twarzy i nienaganną sylwetkę. Zwłaszcza w roku 1997, kiedy był młodzieniaszkiem. Wtedy właśnie postanowił przystąpić do konkursu Mister Poland. Z wielkim sukcesem z resztą, ponieważ w finale otrzymał główny tytuł. Rok później reprezentował już Polskę w Mister World, lecz niestety nie udało mu się dotrzeć do finałowej dwunastki.

Wykształcenie i początki kariery.

W 1998 roku Robert Koszucki podjął studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. W trakcie studiów pojawiał się na deskach teatrów w takich produkcjach jak Serce moje gram, Pułapka i Rajski Ogródek. Również po studiach, rzez wiele lat kontynuował występy teatralne, nawet kiedy rozszerzył swoją działalność o występy telewizyjne. Jego ekranowy debiut miał miejsce w roku 2002. Wcielił się w rolę Roberta Szwarca w serialu telewizji Polsat Samo życie zdobywając popularność i sympatię fanów takich produkcji. Wiadomo przecież, że żaden aktor nie jest tak bliski sercu widza jak ta ulubiona postać z serialu oglądanego codziennie podczas chwili dla siebie. W latach 2003-2005 grał również w Fali Zbrodni, polskim serialu kryminalno- sensacyjnym na podstawie szwedzkiego prekursora. Od 2997 roku kojarzony jest głównie z postacią doktora Konicy, którą odgrywał w produkcji Na dobre i na złe.

Życie prywatne Roberta.

Robert Koszucki ma o 10 minut starszego od siebie brata bliźniaka. Niestety ze względu na dużą odległość rzadko są w stanie się widywać. Konrad Koszucki zaraz po maturze wyjechał do Portugalii, gdzie ukończył medycynę chińską i akupunkturę. Aktualnie również przebywa za granicą i pracuje jako terapeuta. Ze względu na odległość, obowiązki i tempo życia bracia widzą się zaledwie raz na kilka lat. To, co można na pewno stwierdzić patrząc na nich razem to to, że obydwoje są faktycznie bardzo do siebie podobni i równie przystojni. Farciarze. Jeśli chodzi o związek, Robert od lat żonaty jest z Karoliną Szykier- Koszucką. Mają również razem córkę, Leę, która jest już nastolatką.