Sobel to jeden z najbardziej obiecujących raperów młodego pokolenia, a jego utwory nie schodzą z list przebojów. Artysta współpracuje także z innymi muzykami, mogliśmy go usłyszeć w Testarossa, za który odpowiada Wiatr, a także Fiesta, pod którym podpisuje się Deemz. Jego cechą charakterystyczną są liczne tatuaże, które zdobią głównie jego ręce, szyję oraz twarz. Jeśli jesteście ciekawi informacji na temat jego kariery, a także życia prywatnego, zapraszamy do lektury artykułu poniżej!

Kim jest Sobel? [wiek, piosenki]

Szymon Sobel, który swoje nazwisko obrał jako pseudonim, urodził się 22 listopada 1999 roku w Śwodnicy. Jest piosenkarzem, autorem tekstów, kompozytorem oraz producentem muzycznym.

Na tle innych raperów młodej generacji, Sobel wyróżnia się szerokim spektrum brzmieniowym. Można śmiało przyznać, że jest jedną z najbardziej unikatowych osób z najmłodszej grupy wiekowej muzyków tego typu.

Popularność zyskał po wydaniu singla Impreza, który przez długi czas utrzymywał się na czołowym miejscu różnych notowań i ostatecznie uzyskała status diamentowej płyty. Sukces powtórzył w 2020 roku singlem Daj mi znać nagranym z Michałem Szczygłem (znanym z The Voice of Poland) oraz solowym utworem Fiołkowe pole z 2021. W 2021 roku na rynku muzycznym ukazała się kolejna płyta Sobla Pułapka Na Motyle, która okazała się prawdziwym hitem.

Muzyk plasuje się w ścisłej piątce najpopularniejszych artystów w serwisach cyfrowych w Polsce. Miesięcznie słucha go ponad milion słuchaczy, a z dnia na dzień to grono się powiększa. Jego muzyka trafia zarówno do słuchaczy undergroundowych, jak i mainstreamowych.

Sobel — życie prywatne

Fanki Sobla z pewnością nurtuje pytanie, czy muzyk ma dziewczynę. Mimo że artysta bardzo mocno chroni swoja prywatność to jego serca prawdopodobnie pozostaje wolne. Część osób upatruje w piosence Fiołkowe pole przeprosin dla drugiej połówki, ale Sobel nigdy tego nie potwierdził.

Sobel — tatuaże

Artysta znany jest z licznych tatuaży, które zdobią jego ręce, szyję oraz twarz. W jednym ze swoich utworów Bandyta Sobel odniósł się do swojej fascynacji dziarami:

Bandyta dziary na pół ryja bo ku*wa je lubię a co. Żaden ze mnie bandyta pierwsze słyszę. Krzyczy pani babcia gdy wychodzę na ulicę. (…). Wiem że na to nie wygląda. Ale kocham małe kundle. Czasami mogą mylić pozory.

Sobel — Instagram

Sobel posiada konto na Instagramie pod nazwą @szymonsobel. Na dzień dzisiejszy jego profil obserwuje 595 tysięcy użytkowników tego serwisu.