Tadeusz Chudecki jest aktorem teatralnym i telewizyjnym starszego pokolenia, a także ogromnym pasjonatem podróży. Jego osoby z całą pewnością znają go nawet osoby w wieku lat nastu. Ukończył Państwową Szkołę Teatralną w Warszawie, ale mimo tego jego kariera nie bazuje wyłącznie na aktorstwie, ale o tym za chwilę.

Wróćmy do aktorstwa.

Zdobywca Nagrody dla Młodego Aktora na XXIV Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych we Wrocławiu 1984 roku, a także II nagrody na VII Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu zaledwie dwa lata później. Od 1982 był aktorem Teatru Alteneum, z którym współpraca trwała aż do roku 1988. Później rozpoczął współprace z teatrami Komedia, Kamienica i Na Woli. Jego filmografii nie sposób przytoczyć w całości, a bez wątpienia w kategorii ilości zagranych ról jest w ścisłej czołówce w Polsce. Aktor niezwykle uniwersalny, o ile to potoczne stwierdzenie nie będzie krzywdzące. Znakomicie odnalazł się w poważnych produkcjach, jak i telewizyjnych telenowelach zwanych często żartobliwie tasiemcami. Z najbardziej znanych tytułów warto wspomnieć o takich jak “Wielki bieg”, ”Miasto 44”, “Polityka”, czy “ M jak Miłość” i ”Klan”. I chociaż te tytuły są najczęściej powtarzanymi, to lista produkcji z jego udziałem zawiera 68 pozycji, a do 3 kolejnych użyczył głosu, w tym do znanej głównie młodemu pokoleniu kreskówki “Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster”. Nie możemy zapomnieć jeszcze o jego udziale w zeszłorocznym programie “Star Voice. Gwiazdy mają głos”, który daje niezbity dowód, że mimo tylu lat pracy nadal jest to ważna osobowość polskiego show-biznesu. Właściwie trzeba przyznać, że jego nazwisko dla ludzi obeznanych w branży stało się już trochę legendą. Nic dziwnego, że tak chętnie do niego wracają. Jego doświadczenie i wiele lat w najróżniejszych rolach jest dla producentów swego rodzaju ostoją. To taki ,,pewnik”, po który można sięgnąć, gdy nie potrzebujemy w swoim dziele powiewu świeżości, ale stabilizacji aktorskiej.

Dusza podróżnika

Tadeusz Chudecki wyjątkową miłością obdarzył podróżowanie i wszystko, co z nim związane. Do tej pory udało mu się odwiedzić 140 krajów na wszystkich kontynentach, które później stają się tematem na organizowanych przez niego bezpłatnych spotkaniach “Podróże z Chudeckim’’. Nic więc dziwnego, że to właśnie ta tematyka została zawarta w wydanej przez niego w 2009 roku książce “Wspaniałe podróże na każdą kieszeń, czyli Europa za 100 euro”, po których w niedługim czasie pojawiły się następne 3. Nikogo chyba nie zdziwi, że osiągnęły jeszcze większy sukces niż sama pierwsza pozycja jak to często bywa, gdy z jednej książki robi się swego rodzaju seria.