Tadeusz Seibert jest polskim wokalistą i aktorem, który urodził się w 1992 roku i którego wykształcenie od początku ukierunkowane było na sferę muzyczną. Pochodzi z rodziny, dla której wartości muzyczne były bardzo ważne. Jego matka prowadzi malborskie zespoły wokalne „Balbiny”, „Balbineczki” i „Airam”, a do tego jest znaną w regionie instruktorką muzyczną, więc dźwiękami przesiąknięte było również dzieciństwo jej syna.

Tadeusz Seibert – wokalista, muzyk, aktor

Seibert ukończył studia w klasie wokalistyki jazzowej, na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, ale tak naprawdę jego talent wokalny został dostrzeżony po programie The Voice of Poland. Dokładnie była to X edycja programu, w której wystartował, przebojem dostając się do samego finału. Z wykształcenia Seibert jest magistrem sztuki, a na co dzień współtworzony lubiany zespół wokalny Goose Bumps. Wcześniej, przez kilka lat angażował się również w działania łódzkiej formacji Trabanda, w której grał pierwsze skrzypce czyli był wokalistą.

Sukcesy: laureat wielu międzynarodowych i ogólnopolskich festiwali piosenki.

  • I miejsce we Włoszech, na Węgrzech i w Bułgarii,
  • Gran Prix Festiwalu Dobrej Piosenki im. Kaliny Jędrusik w Częstochowie
  • Złota Nagroda podczas Festiwalu pamięci Andrzeja Zauchy, „Serca Bicie”
  • Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej „Reflektor”
  • Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek lat 60. i 70. w Wyszkowie
  • I wiele innych

Wokalista ma też na swoim koncie sporo przygód z aktorstwem i grą na deskach teatrów. Od lat współpracuje z Teatrem Variete z Krakowa, brał udział m.in. w musicalu „Legalna Blondynka” (reżyseria Janusza Józefowicza). Odegrał też rolę samego Eugeniusza Bodo w produkcji teatralnej „Cafe Bodo”.

Szersza publiczność kojarzy Seiberta z telewizyjnych konkursów wokalnych: kultowej Szansy na Sukces, niezapomnianego Mam Talent!, Śpiewaj i walcz, Must be the Music ale i właśnie The Voice of Poland, w którym przy boku trenującej go Margaret osiągnął największą rozpoznawalność.

Pierwszy singiel Seiberta ujrzał światło dzienne w 2018 roku, i był nim utwór „Na skraj świata”, po którym na rynki pojawiły się też „Na nic nie czekam” w 2019 i „Nie!obojętność” w 2020. Reżyserami teledysków do tych produkcji byli kolejno: on sam, Sebastian Wełdycz i Olga Czyżykiewicz. Tadeusz Seibert wziął również udział w ważnym koncercie charytatywnym „Artyści dla Mai”, który w styczniu 2020 zorganizowano z myślą o wsparciu Mai Kapłon, finalistki ósmej edycji The Voice of Poland.

W social mediach można go obserwować m.in. na Instagramie (prawie 20 000 followersów).