Tomasz Lach, na którego znajomi zwykli mówić Tomson jest członkiem zespołu Afromental, do którego dołączył w 2004 roku. Kariera muzyczna, o której zaraz powiemy więcej nie jest zupełnie przypadkowa, ponieważ skończył on Zespół Państwowych Szkół Muzycznych imienia Kazimierza Wiłkomirskiego w swoim rodzinnym mieście Elblągu.

Kariera muzyczna Tomsona.

Tomasz Lach jak już sobie powiedzieliśmy na wstępie zasłynął głównie z członkostwa w zespole muzycznym Afromental. Grali muzykę z pogranicza rocka, rapcore’u i hip-hopu. Ich największy hit, który w pewnym momencie zawładnął całą Polską i stacjami radiowymi ma już 11 lat i mowa tu o Radio Song. W tym momencie teledysk do tego utworu na kanale Afromental Official YouTube Channel ma dokładnie 5 986 313 wyświetleń. Nie są to jedynie liczby nabite w czasie szczytu lata temu, bo jeśli prześledzimy sekcję komentarzy to spotkamy się z ogromem wpisów o tym, że ludzie wracają do tej piosenki z sentymetu. Prawdopodobnie pokolenie dzisiejszych 20-25 latków kojarzy ją z czasami przełomu podstawówki- gimnazjum, kiedy wkraczali w okres dojrzewania i pojawiały się już nie tylko MP3, ale również nasze telefony odtwarzały coraz lepiej muzykę i właściwie powszechnie większość z nas już jakiś miała. Afromental jako zespół wydał 5 albumów: The BreakThru, Playing with pop, The B.O.M.B, Mental House, 5. Nie tylko z Afromental słynie jednak Tomasz Lach. Zasłynął również jako solowy wokalista a także współpracował z takimi artystami jak Ten Typ Mes, East West Rockers, Endefis i VNM. Utwory w wykonaniu Tomsona uświetniały ścieżkę dźwiękową w hitach kinowych takich jak Listy do M, Oh Karol 2 oczy Planeta singli. W serialu telewizyjnym Drunk history- pół litra historii wystąpił za to w roli narratora.

Gdzie jeszcze spotkaliśmy Tomsona?

Jako niewątpliwa gwiazda muzyki i bożyszcze nastolatków swoich czasów Tomasz Lach został zaproszony w 2012 roku do wzięcia udziału w programie Bitwa na głosy. Na bardzo długi czas, razem z resztą z gitarzystą zespołu Afromental i serdecznym kolegą Aleksandrem Milwiwem-Baronem, związał się później z The voice of Poland gdzie byli trenerami. Ze względu na swój ośmioletni staż w tej samej roli zostali zaproszeni w 2018 roku do The Voice Kids. Zwieńczeniem ich działalności w tej materii było uhonorowanie Tomasza wraz z Aleksandrem TeleKamerą Teletygodnia 2020 w kategorii ,,Juror”. Medialnie pokazali się też na innych wydarzeniach a Tomasz Lach miał okazję poprowadzić galę wręczenia nagród polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyki 2015.