Wybitny aktor, który swoją długą i charyzmatyczną karierę zdaje się mieć dopiero przed sobą. Tomasz Włosok urodził się w 1990 roku 13 października w Warszawie. Obecnie znamy go z rewelacyjnej gry aktorskiej w wielu filmach i spektaklach teatralnych. Ten młody człowiek ma na swoim koncie ogromne sukcesy, a pokora i doskonały charakter pozwalają mu stale rozwijać skrzydła. Zobaczymy jak kształtowała się jego droga od desek teatru, aż po wielki, szklany ekran, na którym oglądamy go najczęściej. 

Tomasz Włosok na szczeblach kariery 

Aktor filmowy w 2016 roku ukończył studia na wydziale Aktorskim w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, a następnie zadebiutował w spektaklu „Proca” reż. Andre Hubnera- Ochidlo przedstawianego w teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie w roli Antona. Kolejne miesiące pozwoliły mu wystąpić także w warszawskim Teatrze Soho, który w swoim repertuarze posiadał spektakl pt. „Ości”.

Na planie filmowym miał Tomasz Włosok miał okazję współpracować z uznanym aktorem – Bogusławem Lidną – jako uczeń Władysława Strzemińskiego w filmie Andrzeja Wajdy pt. „Powidoki”. Tak rozpoczęła się jego kariera na wielkim ekranie. Po zakończeniu przygody z filmem Włosok dostał kilka ciekawych ról w projektach Macieja Pieprzycy. Możemy go zobaczyć w filmie pt. „Jestem mordercą”, a także w serialu „Kruk. Szepty słychać po zmroku”, dostępnych na kanale Canal+.

Oprócz tego aktor wystąpił w serialu „1983”, któego reżyserami są Agnieszka Holland, Katarzyna Adamik, Agnieszka Smoczyńska i Olga Chajdas. Nietuzinkowy serial opowiada całkowicie odmienną wersję historii, w której to żelazna kurtyna nigdy nie miała szans upaść. Tomasz Włosok stale podbijając świat telewizji dostaje także rolę w thrillerze psychologicznym pt. „Reakcja łańcuchowa” reżyserii Jakuba Pączka, a także w filmie „Diablo. Wyścig o wszystko”, którego reżyserem był Michał Otłowski. Film opowiada o wydarzeniach, które miały miejsce podczas nielegalnych wyścigów samochodowych. 

Na największe uznanie widzów zasłużył sobie dzięki rolom w serialach kostiumowych m.in. Bodo, Wojenne dziewczyny i Stulecie winnych. W 2020 roku na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, który odbył się w Gdyni, Tomasz Włosok otrzymał nagrodę za drugoplanową rolę męską „Waldena” w filmie pt. „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”. 

W życiu prywatnym Tomasz Włosok realizuje się jako doskonały mąż i kochający ojciec. Jest w stałym związku z  Malwiną Buss – polską aktorką filmową i telewizyjną, z którą wspólnie wychowuje córkę – Jagodę.