Urodzony w 1973 roku Waldemar Błaszczyk, to dobrze znany polskiej widowni aktor dużego i małego ekranu. Prywatnie mąż Ewy Gawryluk, ojciec córki Marii i sympatyczny artysta pochodzący z Barda – niewielkiej miejscowości na Dolnym Śląsku.

Waldemar Błaszczyk – wykształcenie i kariera filmowa

Można powiedzieć, że mimo pochodzenia z bardzo niewielkiej i niemającej korzeni artystycznych miejscowości, Błaszczyk od małego lgnął do wielkiego świata przedstawień i sztuki. Jeszcze w dzieciństwie należał do amatorskiego teatru pantomimy, a kiedy wyjechał do Wrocławia, zdecydował się na studia na Wydziale Lalkarskim Akademii Sztuk Teatralnych. Ostatecznie w 1998 roku ukończył renomowaną Akademię Teatralną w Warszawie, ale to dwa lata przed skończeniem szkoły zadebiutował na ekranie.

W 1996 wcielił się w głównego bohatera filmu „Autoportret z kochanką” Radosława Piwowarskiego. Rola została dobrze przyjęta ale dopiero kolejne lata sprawiły, że reżyserowie seriali i filmów pełnometrażowych zaczęli mu chętniej powierzać nowe role. W 1997 po raz pierwszy pojawił się w „Klanie” i od tego czasu coraz częściej gościł na planach różnych seriali telewizyjnych.

Grał m.in. w produkcjach: „Więzy krwi” (2001), „Sfora” (2002), „Na dobre i na złe” (2002), „Kasia i Tomek” (w latach 2002-2003), „Miodowe lata” (2003, odcinek 113), „Kryminalni” (2004), „Niania” (2005-2007), „Kochaj mnie kochaj” (Polsat, 2006), „Na wspólnej” (dobrze kojarzona rola Damiana Cieślika, 2010), „Wiadomości z drugiej ręki” (2011), „Komisarz Alex” (2011), „Pierwsza miłość” (2013), „Prawo Agaty” (również 2013), „Rodzinka.pl”, „Ojciec Mateusz” (2014), „Listy do M.2” (2015), „Wojenne dziewczyny” i „Niania w wielkim mieście” (oba 2017), czy „Ślad” (2019).

Poza karierą filmową ma na swoim koncie także udział w programie rozrywkowym Polsatu, „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Wraz z partnerką, Niną Tyrka utrzymał się w nim do trzeciego odcinka, zajmując ostatecznie dziewiąte miejsce, ale zyskując sympatię widzów.

Aktor jest również aktywny w dziedzinie sportowej, dba o swoją sylwetkę, sprawność i formę, i bierze udział m.in. w różnego typu zawodach triathlonowych. W 2012 wystartował w najdłuższym z możliwych dystansów podczas Herbalife Susz Triathlon. Co ciekawe, sam przyznaje, że uwielbia rower i pływanie, ale zawsze nie po drodze było mu z bieganiem, wiec triathlon stanowi dla niego swojego rodzaju wyzwanie. Podczas intensywnych przygotowań potrafi schudnąć nawet 12 kg i biegać cztery razy w tygodniu. Motywację stanowi dla niego również żona, która na fali jego triathlonowej pasji, również rozpoczęła regularne ćwiczenia.