Young Igi to polski raper, który mimo młodego wieku może pochwalić się dużą grupą fanów. Na koncie ma współpracę z takimi gwiazdami jak Paluch, Malik Montana oraz Quebonafide. Co wiemy na temat artysty?

Kim jest Young Igi? [wiek, partnerka]

Igor Ośmiałowski, który występuje pod pseudonimem Young Igi, urodził się 17 listopada 1999 roku. Pochodzi z Gdyni. Pierwsze jego teksty powstały, kiedy miał zaledwie 13 lat. Swoje piosenki zaczął udostępniać w serwisie Youtube od 2016 roku, a już rok później stał się rozpoznawalny. Na koncie ma współpracę z najbardziej znanymi nazwiskami w polski rapie, m.in. z Peją, Kizo, Paluchem, Malikiem Montaną i Quebonafide. Do tej pory Young Igi wydał 2 albumy studyjne, a także single, które nie znalazły się na żadnym krążku. Razem z Otsochodzi i OKI tworzą trio OIO. Dla wszystkich fanek muzyka mam złą wiadomość – serce Young Igiego jest już zajęte. Raper związał się dziewczyną, dzięki której zmieniło się jego postrzeganie świata. Przede wszystkim przestało zależeć mu na sławie i pieniądzach.

Young Igi — THC

W 2019 roku Young Igi wypuścił klip do kawałka THC, który znajduje się na albumie Skan myśli. W teledysku gościnnie pojawił się Włodi, który dołączył do składu Def Jam Recordings Poland. Za produkcję muzyczną utworu odpowiadają SHDOW oraz Hubi, a obrazek zrealizowała krakowska ekipa Chupacabra Films.

Skan myśli jest rzeczywiście odzwierciedleniem tego, co siedzi mi w głowie. Mam wrażenie, że to płyta, na której otworzyłem się najbardziej ze wszystkich dotychczasowych projektów. Jest owocem tego, co spotkało mnie w tym roku, a sporo się działo! Miałem parę ciężkich chwil, ale nie zabrakło też szczęśliwych momentów. Na płycie znajduje się 13 numerów oraz 3 bonus tracki. Zarówno producenci, zaproszeni na płytę goście oraz odpowiadający za mix Rafał Smoleń, odwalili kawał dobrej roboty, dzięki czemu jestem z tej płyty naprawdę dumny. Ważnym elementem „Skanu myśli” jest też identyfikacja graficzna, nad którą czuwał Rybskie. Udało mu się stworzyć naprawdę wyjątkową i ponadczasową okładkę, która mam nadzieję, zapewni Wam jeszcze lepszy odbiór mojego nowego dziecka! – tłumaczył raper po premierze utworu.

Young Igi: Instagram

Raper prowadzi profil na Instagramie pod nazwą @youngigiyi, a jego aktywność śledzi tam ponad 450 tysięcy użytkowników tego serwisu.