AMG dla (prawie) każdego 

Mercedes A35 AMG zaprojektowany i stworzony został w celu uzupełnienia luki pomiędzy standardowymi Mercedesami Klasy A, a najmocniejszym A45 AMG. W ten sposób powstał odpowiednik Audi S3 czy BMW M140i. O ile wygląd każdego z tych trzech kompaktów jest niezwykle podobny, o tyle sympatia kierowców wskazuje raczej zawsze na BMW, dopiero potem na Mercedesa. Czy A35 słusznie jest nieco niedocenianym samochodem? 

Mercedes A35 AMG – 306 KM i napęd na cztery koła

W standardzie użytkownicy A35 AMG otrzymują napęd na cztery koła 4Matic. Świetnie sprawdza się on w trudnych warunkach i nie ma żadnego powodu do kompleksów na tle napędu Quattro w Audi S3 czy xDrive z BMW. W porównaniu z opcjonalnym napędem 4Matic+, 4Matic ma tendencję do preferowania tylnej osi. Nie jest to wada, co potwierdzają osoby lubiące wchodzenie w zakręty efektownymi poślizgami. 

Mercedes A35 AMG charakteryzuje się podobnymi wrażeniami z jazdy do konkurencji. W wiraże wchodzi się pewnie i bez nerwowego spoglądania na pobocze. Luksusowe wyposażenie wnętrza przypomina z kolei większych braci – Klasę E oraz Klasę S. Na plus, w porównaniu z większymi Mercedesami, można z całą pewnością zaliczyć lżejsze nadwozie oraz bardziej kompaktowe wymiary. Cechy te przydadzą się w miastach, przekłada się to również na precyzję jazdy. A35 jest jedynym Mercedesem w nadwoziu hatchback, więc z pewnością nie można odmówić mu ,,wyjątkowości”. 

Siedmiostopniowa skrzynia biegów AMG Speedshift, wzmocnione nadwozie oraz doskonałe zawieszenie sprawiają, że w każdej sekundzie jazdy Mercedesem A35 można poczuć fachową rękę specjalistów AMG. Kierowcy podkreślają, że w codziennej eksploatacji A35 nie odbiega znacząco od A45 AMG. Osoby szukające mocnych wrażeń mogą z resztą zawsze spróbować poddać swojego Mercedesa AMG tuningowi, by znaleźć ,,brakujące” kilkadziesiąt koni. AMG A45 legitymuje się 387 KM mocy, więc mając A35 AMG nie trzeba wiele, by w tych okolicach się znaleźć.

Magia marki czy faktyczna zmiana charakteru?

AMG od lat 80 pokazuje, że – jak mało która manufaktura – dobrze wie jak modyfikować samochody z gwiazdą na masce. Dowodem jest fakt, że ta (niegdyś niezależna) firma trafiła bezpośrednio pod skrzydła Mercedesa. Seryjny Mercedes Klasy A jest bardzo stylowym i modnym pojazdem, lecz dopiero AMG umożliwia uzyskanie wrażeń z jazdy adekwatnych do wyglądu. Wygląd, wyjątkowy silnik, liczne zdobienia i emblematy sprawiają, że posiadanie A35 przez wiele osób uznawane jest za spełnienie najskrytszych motoryzacyjnych marzeń.