Moda na koszule ze stójką zdaje się nigdy nie skończyć. Przeglądając najpopularniejsze czasopisma modowe bez trudu dostrzeżemy eleganckich gentlemanów właśnie w tej stylizacji. Ten rodzaj ubioru należy do najbardziej uniwersalnych elementów garderoby. Oznacza to, że doskonale prezentuje się w zestawieniu zarówno z marynarką, jak i ze skórzaną kurtką. Jak wybrać idealną koszulę ze stójką i kiedy można ją nosić? 

Koszule ze stójką w codziennym outficie 

Koszula z kołnierzykiem nie ma jednego, odgórnie ustalonego wzoru. Na półkach najmodniejszych sklepów znajdziemy modele klasyczne, włoskie, a także casualowe. To właśnie te ostatnie doskonale prezentują się na co dzień i nie wymagają eleganckiej stylizacji. W podzięce za ubiór odwdzięczają się klasą, lekkością i powiewem świeżości. Jeśli jednak nie jesteś przekonany do kołnierza to zwróć uwagę na koszulę ze stójką. 

Ten model wywodzi się z Chin i stale prezentuje się w ten sam sposób, co kilka stuleci temu. Obecnie stójka stanowi ciekawy dodatek do męskich koszul, którzy w dużej mierze poszukują nowoczesności opartej na tradycji. W renomowanych sklepach z modą możemy znaleźć taki element garderoby w dwóch fasonach. Podczas wybierania koszul spomiędzy regular fit a slim fit musimy zwrócić uwagę na odpowiedni rozmiar, a także na najważniejszą stójkę. To właśnie ona powinna zawsze być zapięta i przylegająca do szyi. W związku z czym musi posiadać odpowiednią długość. Mężczyźni posiadający krótką szyję powinni wybierać stójkę, która nie przekracza 3 cm. W ten sposób zyskają szansę na optyczne wydłużenie szyi. Panowie obdarzeni dłuższą szyją mogą mogą wybrać nieco wyższą stójkę, te charakteryzują się przeważnie potrójnym zapięciem, wykonanym symetrycznie lub asymetrycznie. Obecnie wiele sławnych osób i celebrytów nosi rozpiętą stójkę, kto wie, może już niedługo taki sposób noszenia koszul wejdzie w modę na dobre? 

Koszula ze stójką perfekcyjnie prezentuje się na wszystkich eleganckich mężczyznach, którzy na co dzień nie lubią nosić krawatów i much. Ten rodzaj garderoby sam w sobie dodaje klasy i tworzy nienaganny wizerunek. Doskonale łączy się z luźnymi spodniami chino, joggerami, jednorzędową marynarką, kurtką jeansową, sztruksową lub skórzaną, a nawet z rozpinanym cardiganem. 

Koszula ze stójką wcale nie musi oznaczać gładkiego, formalnego materiału. W wielu sklepach bez trudu dostaniemy koszulę w drobne wzorki, wzbogacone charakternym wykończeniem. Dzięki takim możliwościom mamy szansę na wyrażenie siebie w najlepszy, możliwy sposób.