Wynajem samochodów to usługa, z której coraz więcej osób chętnie korzysta. Takie rozwiązanie ma wiele zalet: może być opłacalne finansowo, jest wygodne i umożliwia sprawne przemieszczanie się, gdy nie masz dostępu do własnego auta. Poza tym stwarza okazję do przetestowania nowych modeli samochodów wysokiej klasy. Wiele firm oferuje swoim klientom ekologiczną alternatywę w postaci samochodów elektrycznych i hybrydowych. Na co warto zwracać uwagę, wybierając wypożyczalnię samochodów?

To, z czym zderzamy się na samym początku, to oczywiście łatwość wykonania rezerwacji. Obecnie większość firm stawia na to, by wynajem krótkoterminowy samochodu był możliwy z dowolnego miejsca, o dowolnej godzinie. Niektórzy oferują również możliwość skorzystania z infolinii dostępnej całą dobę. Kontakt mailowy jest powszechnie stosowanym standardem. Dlatego warto wybrać firmę, która już na pierwszy rzut oka dba o to, by cały proces przebiegał szybko i intuicyjnie.

Drugie podstawowe kryterium to oferta samochodów dostępnych na wynajem. Im większy, bardziej wszechstronny wybór, tym lepiej. W ramach jednej firmy będziesz mieć możliwość wynajęcia samochodu na dowolną okazję. Czy będzie to zwinne auto do załatwiania spraw w centrum miasta, czy rodzinny van na weekendowe wycieczki – wszystko załatwisz w jednym miejscu. Oprócz liczby samochodów kluczowa jest oczywiście jakość. Najwyżej oceniane wypożyczalnie oferują wynajem długoterminowy samochodu z wysokiej półki, który zapewni najwyższy komfort i bezpieczeństwo każdej podróży.

Wybierając firmę od której chcesz wynająć samochód, sprawdź dokładnie warunki ubezpieczenia, które dana firma oferuje swoim klientom. Choć czasem łatwo o tym zapomnieć, zakres polisy OC i AC stanie się priorytetem w sytuacji jakiejkolwiek awarii lub kolizji. Z tego względu należy przed podpisaniem umowy dokładnie poznać zasady obowiązujące w poszczególnych wypożyczalniach. Dzięki temu w nieoczekiwanej sytuacji będziesz wiedzieć, jak reagować, bez dodatkowego stresu.
Koszty wynajmu to rzecz, która na pierwszy rzut oka wydaje się najprostsza do porównania. Należy jednak pamiętać, by uwzględniać przy tym wyżej wymienione aspekty. Może się bowiem okazać, że niska na pierwszy rzut oka cena najmu, w dłuższej perspektywie będzie się wiązać z koniecznością ponoszenia bardzo dużych kosztów np. w związku z niesprzyjającymi klientom warunkami ubezpieczenia. To, jak bardzo opłacalny będzie wynajem średnioterminowy samochodu, może też zależeć od takich czynników jak wiek najemcy i jego doświadczenie za kółkiem, lokalizacja i wiele innych cech indywidualnych, dlatego najlepiej poprosić o przedstawienie konkretnej oferty ze szczegółową wyceną.

Jak w każdej branży, również i tutaj bardzo istotnym argumentem decydującym o tym, którą firmę wybrać, są opinie i recenzje dostępne w sieci. Internet daje nam dostęp do ogromnej ilości informacji, warto jednak podchodzić do anonimowych opinii z należytym dystansem. Nie zawsze jesteśmy w stanie zweryfikować ich autentyczność. Oprócz czytania opinii dostępnych na portalach Internetowych warto również popytać wśród znajomych czy rodziny. Nic tak nie zachęca innych, jak zadowolony klient.

Wynajem aut długoterminowy staje się coraz bardziej popularny ze względu na wygodę i opłacalność finansową, firmy oferują ekologiczne opcje, takie jak samochody elektryczne i hybrydowe i prześcigają się jeśli chodzi o jakość świadczonych usług. Punktem wyjścia jest zazwyczaj określenie własnych potrzeb, a następnie spokojna analiza wszystkich zgromadzonych informacji.