Lampki rowerowe USB LED to produkty, które powinny być częścią wyposażenia każdego roweru. Odpowiednie oświetlenie zapewnia rowerzyście bezpieczeństwo. Jeżeli więc jeździsz rowerem, to koniecznie zainwestuj w dobrej jakości lampki rowerowe ładowane przez USB. To gwarancja, że będziesz dobrze widoczny na drodze.

Co wyróżnia lampki rowerowe ładowane przez USB?

Zaletą lampek rowerowych na USB jest łatwe i wygodne doładowywanie baterii, w które zostały wyposażone. Kiedy urządzenia zaczną się rozładowywać, wystarczy podłączyć je do ładowania za pomocą kabla ze złączem USB. Żeby być bezpiecznym i dobrze widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego, powinno się umieścić na rowerze dwie lampki – przednią i tylną. Kupując lampkę rowerową USB LED, warto zwrócić uwagę na następujące kwestie:

 • moc, czyli liczba lumenów, które mają diody znajdujące się w lampce;
 • możliwość dostosowania oświetlenia do warunków panujących na drodze;
 • jakość materiałów, z których wykonano lampkę;
 • czas pracy na różnorodnych trybach (na jednym ładowaniu);
 • pojemność akumulatorów;
 • klasę wodoszczelności (wskaźnik IP);
 • sposób montażu;
 • markę. Załącznik:
  oświetlenie-rowerowe.jpg

Jak korzystać z lampek ładowanych na USB?

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zakup lampki rowerowej przedniej ładowanej przez USB, lampki rowerowej tylnej na USB czy też obu wariantów ładowanych w ten sposób, oświetlenie będzie działać w taki sam sposób. Na początku powinieneś upewnić się, czy zakupiona przez ciebie lampka rowerowa ładowana USB jest gotowa do użycia i naładowana. Praktycznie wszystkie lampki rowerowe wyposażone są w jakiś element, informujący o tym, że produkt ma naładowaną baterię i jest przygotowany do pełnienia swojej funkcji. Takim elementem może być np. świecąca na zielono dioda. Kiedy będziesz mieć pewność, że lampka jest naładowana i gotowa do użytku, możesz zamontować ją na swoim rowerze, zgodnie z instrukcją dołączoną do produktu. Lampki rowerowe USB przednie zakłada się na kierownicę. Z kolei lampkę rowerową tylną USB montuje się zazwyczaj pod siodełkiem. Decydując się na konkretną lampkę, dobrze jest zwrócić uwagę na możliwość pracy w różnych trybach. Na rynku na pewno znajdziesz lampki rowerowe USB, które:

 • migają;
 • świecą ciągiem;
 • świecą w sposób naprzemienny.

Zamontowanie na swoim jednośladzie lampki rowerowej ładowanej przez USB zapewni ci bezpieczeństwo na drodze, sprawiając, że będziesz widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętaj, żeby regularnie ładować swoje lampki rowerowe na USB. Systematyczne sprawdzanie stanu baterii sprawi, że nie dojdzie do sytuacji, w której twoje lampki rowerowe na USB ulegną rozładowaniu w najmniej odpowiednim momencie. 

Popraw swoją widoczność na drodze, kupując lampkę rowerową na USB

Jak już wspomnieliśmy, jako rowerzysta powinieneś zadbać o swoje bezpieczeństwo poprzez zakup akcesoriów, które poprawią twoją widoczność. Oprócz lampki rowerowej przedniej na USB oraz światełka zamontowanego z tyłu jednośladu, warto, abyś zainwestował w odblaski, które będą informować innych uczestników ruchu o twojej obecności na drodze. Możesz kupić kamizelkę odblaskową lub odblaski w innej formie. Dbanie o bycie widocznym jest szczególnie istotne dla osób, które jeżdżą wieczorem i w nocy, kiedy nasze widzenie jest ograniczone przez warunki zewnętrzne. Nie należy zapominać również o tym, że często nawet w ciągu dnia, widoczność nie jest najlepsza, np. ze względu na miejski smog lub opady atmosferyczne. 

Lampka rowerowa na USB to dobre rozwiązanie przynajmniej z kilku względów. Jedną z jego największych zalet jest to, że nie musisz pamiętać o zapasie baterii – wystarczy, że będziesz regularnie ładował akcesorium.