Jeżeli jesteś fanem mocnego, sadystycznego kina, pełnego niecodziennych scen to możesz podjąć się oglądania filmu pt. „Ludzka Stonoga”. Ten holenderski horror z 2009 roku powstał za sprawą reżysera – Toma Sixa. Ponoć pomysł na taką ekranizację powstał za sprawą żartu kolegów reżysera, którzy stwierdzili, że pedofile powinni być karani za pomocą przyszycia ust do odbytu kierowcy ciężarówki. Tom Six informował, że podczas tworzenia filmu inspirował się eksperymentami, przeprowadzanymi przez Josefa Mengele w Auschwitz. O czym opowiada ten kontrowersyjny film. 

Ludzka Stonoga – fabuła 

Akcja filmu rozpoczyna się w Niemczech, gdzie poznajemy Lindsay i Jenny – dwie amerykańskie turystyki. Podczas podróży kobiet auto ulega awarii, kiedy te wyruszają na poszukiwanie pomocy, zostają porwane przez sadystycznego chirurga – doktora Heitera. Mężczyzna odurza Lindsay i Jenny narkotykami, a następnie przewozi je do samodzielnie stworzonej sali medycznej. Kobiety po obudzeniu widzą jak dr Heiter zabija uprzednio porwanego kierowcę ciężarówki, bo – jak sam stwierdził – mężczyzna nie pasuje do jego wizji. 

Gdy Lindsay i Jenny budzą się po raz drugi doktor Heiter dołącza do nich japońskiego turystę – Katsuro i wyjawia im swój plan. Doktor tłumaczy, że cieszy się ogromną sławą ze względu na swoja umiejętność rozdzielania bliźniąt syjamskich, jednak jego największym marzeniem jest połączenie trzech układów pokarmowych w jeden i stworzenie zupełnie nowej istoty. 

Na skutek zdarzeń Lindsay postanawia uciec, jednak doktor Heiter powstrzymuje ją i umieszcza w środku. Na początku „stonogi” znajduje się Katsuro, a na końcu Jenny. Chirurg cieszy się swoim osiągnięciem i traktuje połączoną trójkę ludzi jak zwierzę, które zmusza do jedzenie swoich wzajemnych odchodów. Nocą słyszy krzyki swoich ofiar i postanawia przeprowadzić badanie, na skutek którego dowiaduje się, że Jenny dostała sepsy, która spowoduje jej rychłą śmierć. 

W tym samym czasie do domu doktora przychodzi dwójka detektywów, zajmująca się sprawą zaginionych osób. Heiter próbuje ich porwać i wykorzystać jako „część zamienną” za Jenny, jednak nie udaje mu się to, funkcjonariusze wychodzą i planują powrót wraz z nakazem przeszukania. W dalszej części filmu widzimy, jak „ludzka stonoga” podejmuje próbę ucieczki, jednak kończy się ona fiaskiem. Podczas spotkania z doktorem Heiterem, Karuto – pierwszy element stonogi – stwierdza, że to słuszna kara za jego występki i popełnia samobójstwo. 

Następnie do domu wracają detektywi w celu przeszukania. Doktor Heiter zabija jednego funkcjonariusza, a usiłując zabić drugiego sam zostaje zabity. Jenny pozostaje uwięziona w domu pomiędzy dwoma martwymi ofiarami.