W dzisiejszych czasach artyści zachwycają nas swoim stylem, wyszukanym słownictwem, nowatorskim spojrzeniem na świat, a także świeżością. Malik Montana należy do grupy artystów, którzy zdają się doskonale rozumieć nasze potrzeby i swoimi utworami sięgają wprost do naszych serc. Mosa Ghawsi, czyli sławny Malik, urodził się w Hamburgu, 11 marca 1989 roku. niemiecko – polski raper jest pochodzenia afgańskiego (ze strony ojca) i grecko – polskiego (od strony matki). Swoje dzieciństwo spędził w Niemczech, a następnie przeniósł się do Polski. Jak wyglądała jego droga na szczyt i jakich piosenek rapera możemy posłuchać? 

Malik Montana – dyskografia rapera 

Gdy Mosa miał 15 lat, zdecydował się na przeprowadzkę do Polski wraz ze swoim bratem. Młodzi mężczyźni zdecydowali się zamieszkać na warszawskim Wrzecionie. Jego pseudonim artystyczny powstał w 2008 roku, kiedy to zaczął tworzyć hip- hop w języku angielskim wraz z Sentino (niemieckim raperem). 20 października 2015 roku Malik Montana zaprezentował pierwszy utwór, wykonany w języku polskim. Nosił on nazwę „NaNaNa”. Niedługo później jego drogi z Sentino się rozeszły i niemiecki raper wrócił do swojego kraju pozostawiając w rękach Malika prawa do stworzonej przez nich marki – Get Money Live Life. 

W 2021 roku Malik stał się twarzą Gali MMA, chociaż w oficjalnych pojedynkach nie stoczył ani jednej walki. Młody producent muzyczny, raper i autor tekstów ma na swoim koncie wiele płyt. Tytuły takie, jak „Haram Masari”, czy też „Naaajak” powstały w 2016 roku. W 2018 powstała „Tijara” oraz „022 EP”. Na tytuł platynowej płyty w Polsce zasłużył sobie krążek z 2019 roku o nazwie „import/ Export”. 

Jednymi z popularniejszych utworów rapera są: 

  • Do rana – umieszczony na płycie Haram Masari, która zdobyła tytuł złotej płyty w Polsce; 
  • 1szy nos 
  • Who you mam
  • Mieli 
  • Mówili 
  • Bratan. 

Oprócz samodzielnych singli raper może pochwalić się utworami, powstałymi w wyniku pracy z innymi artystami, ze swojej branży. Wraz z Matą i Quebonafide stworzył utwór „Papuga”, Współpraca Mr. Polska, Bizzey i Malika pozwoliła na stworzenie utworu „Banknoty”. „Kryptphon” powstał wraz z LX, „Fala” to efekt wspólnych działan Wac Toi, Matheo i Malina, zaś do utworzenia „Kawasaki” przyłączyli się Dj. Frodo, Josef Bratan i Alberto. 

Mimo młodego wieku Malik Montana stale się rozwija, a jego dyskografia powiększa się o coraz to lepsze nowości. Zmiana języka z angielskiego na polski była doskonałym krokiem i pozwoliła mu zdobyć mnóstwo wiernych fanów. Zapewne wiele osób już teraz czeka na kolejną płytę swojego idola.