Malowanie po numerach to hobby, które zyskało ostatnio ogromną popularność. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ jest to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i stworzenie własnego obrazu, który będzie doskonałym dodatkiem do każdego domu. Na czym polega malowanie po numerach? Na pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

  1. Jak zacząć malowanie po numerach?
  2. Dlaczego warto zacząć malować po numerach?

Malowanie po numerach to technika, w której na naciągnięte płótno naniesione są ponumerowane pola. Każde pole odpowiada konkretnej kolorystyce, a my malujemy po kolei kolejne numery, aż uzyskamy cały obraz. Zestawy do malowania po numerach zazwyczaj zawierają wszystko, co potrzebne jest do stworzenia dzieła sztuki. Jak zatem zacząć malowanie po numerach? Dlaczego warto w ogóle malować po numerach? Szczegółowy na ten temat znajdziesz w dzisiejszym wpisie.

Jak zacząć malowanie po numerach?

Jak zacząć malowanie po numerach? Aby rozpocząć malowanie po numerach, będziesz potrzebować specjalnego zestawu do tego przeznaczonego. Na rynku znajdziesz przeróżne zestawy, które składają się z niezbędnych elementów potrzebnych do malowania po numerach. Takie zestawy z reguły mają płótno naciągnięte na blejtram, komplet farb akrylowych, pędzle oraz – oczywiście – zarys dzieła.

Do malowania po numerach będziesz potrzebował także kubek z wodą i podkładkę pod płótno. Polecamy wziąć ze sobą także serwetki papierowe i folię ochronną, aby nie pobrudzić mebli.

Od czego zacząć malowanie po numerach, kiedy już dysponujemy wszystkimi akcesoriami? Na początek polecamy ułożyć wszystkie farby według numerów i zacząć od tej barwy, która jest pierwsza. Stopniowo maluj wszystkie pola oznaczone cyfrą 1. Kiedy już skończysz, weź kolejny w kolejności numer. Kontynuuj ten etap, aż ukończysz wszystkie pola.

Drugi, równie często polecany sposób na zaczęcie, to malowanie od górnego lewego rogu albo od jakiegoś obiektu znajdującego się na płótnie. Ta metoda ma jednak jedną – dla niektórych bardzo ważną – wadę. A mianowicie szybsze zużycie farb. Jest to spowodowane koniecznością używania większej ilości kolorów i tym samym równie częstszego płukania pędzla.  

Dlaczego warto zacząć malować po numerach?

Malowanie po numerach to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu oraz rozwijanie swoich manualnych zdolności. Dzięki tej technice można tworzyć wspaniałe obrazy malowane bez jakichkolwiek umiejętności malarskich. Malowanie po numerach to świetna propozycja także dla tych osób, które ogólnie chcą spróbować swoich sił w dziedzinie sztuki, ale nie mają pomysłu na swój pierwszy obraz.

Dodatkowo malowanie po numerach uważa się za fantastyczny sposób na relaks oraz odprężenie. Tego rodzaju hobby pozwala oderwać się od codziennych problemów i skupić tylko i wyłącznie na twórczym procesie. Efektem takiej formy relaksu jest namalowany obraz, który możemy później wykorzystać jako ozdobę do wnętrza naszego salonu czy sypialni lub podarować jako prezent bliskiej nam osobie.