Męskie obuwie marki Massimo Dutti jest jednym z tych, które z racji wyglądu, wygody i doskonałej jakości materiałów użytych do jego produkcji, po prostu nie można przegapić. Specjaliści zauważają, że buty tej marki w doskonały sposób odpowiadają na męskie potrzeby: posiadania obuwia wysokich standardów, dostępnego w klasycznej wersji premium i zarazem projektowanego zgodnie z najnowszymi trendami. Co jeszcze wyróżnia buty tego producenta?

Kolekcja massimo dutti buty – to warto wiedzieć!

Obuwie odzieżowej marki Massimo Dutti powstałej w 1985 roku to przede wszystkim propozycje idealnie trafiające w gusta osób niezależnych i ceniących rzeczy z tzw. wyższej półki. Sama marka w Polsce pojawiła się dopiero w 2008 roku i z miejsca zyskała grono wiernych klientów, którzy docenili jest cosmopolitarny charakter, drobiazgowość wykonania każdego detalu obuwia (ale i odzieży!) oraz niepowtarzalny szyk. Założycielem tej tak lubianej na świecie i w Polsce marki jest Armando Lasauca, a macierzystym krajem – gorąca Hiszpania.

Massimo dutti buty to m.in.:

  • Eleganckie, polerowane sztyblety ze skóry – świetnie wpisujący się w szyk wielkomiejski i biznesowy. Dostępne w klasycznych kolorach: czerni i głębokim brązie.
  • Norkowe, wykonane ze skóry botki za kostkę – wyróżniające się zamszowym wykończeniem i dobrze sprawdzające się zarówno na luźniejsze, jak i bardziej formalne okazje
  • Skórzane kozaki w wielu wariacjach: od klasycznych brązów za kostkę, przez modele ze sznurowaniem i haczykami, kozaki nubuku ze zdobieniem brouge, po wersje wykonane ze szlifowanej skóry nappa i wypełnione przyjemną w dotyku, skórzaną wyściółką
  • Szykowne, utrzymane w biznesowym designie mokasyny skórzane
  • Krótkie, kończące się przed kostką botki w kolorach granatu i wielbłąda
  • Sportowe buty w eleganckim tonie – z brązowej skóry premium
  • Czarne, białe i granatowe tenisówki w casualowym designie, pasujące zarówno do jeansów, jak i do lekkiego garnituru

Ciekawą opcją butów Massimo Dutti są również tzw. miksy, czyli połączenie sportowego charakteru obuwia z dwoma rodzajami materiałów: solidnej skóry i lekkiego, miłego w dotyku zamszu.

Trzonem oferty marki i jednocześnie jednym z najczęstszych wyborów klientów są kultowe buty wykonane ze skóry nappa. Ta, używana kiedyś przez rdzennie plemiona indiańskie skóra, wyróżnia się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi , solidną formą, gładkością i naturalnym, pięknym wyglądem. Jej ważną cechą jest charakterystyczny sposób produkcji wpływający wprost na niezwykłą miękkość, a co za tym idzie – wygodę noszenia.