Meta opis: Szukasz profesjonalnej maszynki do włosów? Zapoznaj się z naszym poradnikiem i sprawdź, jak wybrać model, który spełni Twoje oczekiwania! 

Maszynka do włosów to urządzenie niezbędne w każdym salonie fryzjerskim i barberskim, ale nie tylko. Ten praktyczny sprzęt przyda się także w domu! Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas zakupu najlepszej maszynki.

Dlaczego warto kupić maszynkę do włosów?

Maszynka do włosów to urządzenie, które przyda się zarówno w salonie fryzjerskim lub barberskim, jak i w domowym zaciszu. Posiadając taki sprzęt we własnym domu, możesz mieć pełną kontrolę nad swoimi włosami o każdej porze dnia i nocy. Dobra maszynka pozwoli Ci na okiełznanie fryzury nawet wtedy, gdy nie masz czasu na wizytę u fryzjera.

Rodzaje maszynek do strzyżenia

Na rynku dostępne są różne rodzaje maszynek do strzyżenia, dzięki czemu każdy może znaleźć rozwiązanie idealnie dopasowane do własnych potrzeb. Zanim wybierzesz maszynkę, koniecznie zastanów się, do czego będziesz jej używał/a. Do wyboru masz następujące opcje:

  • Maszynki do strzyżenia – są przeznaczone do stylizacji włosów.
  • Trymery – mogą służyć do wąsów i brody, ale na rynku znajdziemy również urządzenia przeznaczone do wycinania włosów z ucha lub nosa.
  • Maszynko-trymery – czyli urządzenie stanowiące połączenie maszynki i trymera, które wyposażone jest w różnego rodzaju nakładki.

Maszynka do strzyżenia włosów – czym się kierować podczas zakupu?

Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnej maszynki do włosów warto zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów urządzenia. Poniżej przedstawimy kilka istotnych aspektów, którym należy się przyjrzeć, aby wybrać model maszynki idealnie dopasowany do własnych potrzeb.

Rodzaj zasilania

Maszynki do włosów mogą się różnić m.in. z uwagi na rodzaj zasilania. Pod tym względem możemy wyróżnić:

  • Maszynki akumulatorowe – dużą zaletą tego typu urządzeń jest to, że podczas pracy nie muszą być one podłączone do prądu. Do wad maszynek akumulatorowych możemy natomiast zaliczyć konieczność ładowania.
  • Maszynki sieciowe – takich urządzeń można używać tylko wtedy, gdy są podłączone do źródła zasilania. Nie wymagają one natomiast ładowania.
  • Maszynki sieciowo – akumulatorowe – to modele, które potrafią pracować w obu trybach, dzięki czemu sprawdzą się niezależnie od sytuacji.

Możliwe długości strzyżenia

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie maszynki do włosów, jest oferowana długość strzyżenia. Wybór konkretnego modelu zależy przede wszystkim od Twoich potrzeb. Jeśli lubisz eksperymentować z fryzurami, wybierz zaawansowany model oferujący wiele poziomów do wyboru. Jeśli natomiast preferujesz fryzury o regularnej długości, wystarczające będzie urządzenie z dwiema lub trzema nakładkami.

Moc urządzenia

Moc maszynki powinna być dopasowana do rodzaju włosów. Jeśli Twoje włosy są bardzo gęste lub kręcone, wybierz urządzenie o większej mocy.

Materiał wykonania

Wybierając maszynkę do włosów, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostało wykonane urządzenie:

  • Korpus maszynki – najlepiej, aby był ceramiczny lub tytanowy. Takie maszynki do strzyżenia włosów cechują się dużą trwałością i solidnością. Maszynki wykonane z aluminium i stali są najmniej wytrzymałe.
  • Ostrza maszynki – materiał wykonania ostrzy powinien być wytrzymały oraz odporny na rdzewienie i zanieczyszczenia. Doskonale sprawdzają się ostrza ze stali nierdzewnej z powłoką tytanową lub węglową.

Profesjonalne maszynki fryzjerskie – gdzie kupić?

Jeśli szukasz dobrej maszynki do włosów, musisz znaleźć idealne miejsce do jej zakupu. Profesjonalne maszynki do strzyżenia są dostępne przede wszystkim w sklepach fryzjerskich i barberskich. Warto zajrzeć do sklepów online, w których dostępny jest szeroki wybór urządzeń w atrakcyjnej cenie.

Podsumowując, maszynka do włosów to urządzenie, które przydaje się zarówno w profesjonalnych salonach fryzjerskich, jak i w domu. Na rynku dostępne są różne rodzaje maszynek do strzyżenia, co sprawia, że wybór najlepszego modelu nie jest łatwym zadaniem. Mamy jednak nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom wybierzesz sprzęt idealnie dopasowany do własnych potrzeb.