W ostatnich latach rośnie wśród mężczyzn popularność stylizowania fryzury na taką, w której dominuje kolor biały. Nie mówimy tu o siwym, co od raz przychodzi na myśl przy takiej barwie, a o czystej, pięknej i efektownej bieli. Jak pofarbować włosy na taki kolor i jakie fryzury do niego pasują? Kto wybiera biel na głowie i jakie są tego powody? Sprawdźmy!
Skąd trend fryzjerski na białe włosy męskie?
Trudno jednoznacznie określić, w którym momencie moda na białe włosy męskie podbiła polski rynek fryzur, ale zdecydowanie przyszła do nas z zachodu. Pierwszymi mężczyznami, którzy pokazali się w takich nietypowych na pierwszy rzut oka fryzurach, byli aktorzy, modele i ludzie mediów zarówno z Europy, jak i Stanów Zjednoczonych. Ciekawy trend szybko zaczęły podchwytywać salony fryzjerskie w innych krajach, proponując mężczyznom takie właśnie farbowanie włosów.
Tu warto dodać, że samodzielna koloryzacja na biel nie jest zalecana przez stylistów. W sklepach pojawiły już wprawdzie spraye koloryzujące na biało, podobnie jak i szampony farbujące włos i utrzymujące jego kolor w tej tonacji, ale należy zwrócić uwagę, że są to metody mniej trwałe niż stylizacja w profesjonalnym salonie. Uzyskanie idealnej bieli wymaga wcześniejszego odbarwienia naturalnego kolory włosów, tak, by biel trzymała się dobrze i nie sprawiała wrażenia siwego, brudnego brązu czy popielatych wariacji. Klarowna, mocna biel wcale nie jest łatwa do uzyskania na głowie, dlatego wybierając taką barwę, zdecydowanie lepiej jest się udać do fryzjera, który z tego typu koloryzacją ma już duże doświadczenie. Mężczyźni, którzy próbowali takiej metamorfozy samodzielnie, skarżą się, że ostatecznie i tak musieli wybrać się do salonu i to prosząc o szybsze terminy, ponieważ to, co w domowych warunkach uzyskali na głowie, wołało niemal o pomstę do nieba.
Jakie fryzury do białych włosów? Zdecydowanie wyraziste! Jeśli już decydujemy się na tak intensywny i przyciągający oko kolor, to również fryzura powinna być do niego dobrana z artystycznym polotem. Dłuższe włosy uniesione do góry, wzmocnione lakierem, żelem lub gumą usztywniającą, niesforne kosmyki opadające na twarz lub celowo odchylone do tyłu, fantazyjne fale, loki, albo włos ścięty maksymalnie krótko z jednej strony i pozostawiony dłuższy z drugiej. Tu pomysły ogranicza jedynie wyobraźnia fryzjera.
Oczywiście trzeba pamiętać, że piękne efekt koloryzacji na biało wymaga powtarzania. Włosy z czasem odrastają, więc jeśli będzie się chciało pozostać przy kolorze, to zarówno końcówki, jak i na długości będą musiały być co około 30 dni poprawiane.