Bokobrody, baczki, baki, pekaesy… niezależnie od nazwy ten drobny rodzaj zarostu jest niezwykle ceniony w obecnej modzie. Włosy wyrastające tuż przed uszami, po dwóch stronach głowy doskonale zmieniają kontury twarzy i uwydatniają wszystkie męskie atuty. Popularne pekaesy mogą też stanowić rewelacyjny fragment męskiej brody, która nadaje posiadaczowi charyzmy, a także wyrazistości. Zastanawiasz się nad zapuszczeniem swoich własnych baczków? Świetnie! W takim razie koniecznie sprawdź czy będą one pasować akurat do Ciebie! 

Bokobrody, wąsy, baczki… wszystko zależy od twarzy! 

Nie od dziś wiadomo, że kształt twarzy ma fundamentalne znaczenie podczas wybierania fryzury, a także dopasowywania owłosienia na twarzy. Bokobrody to ten rodzaj zarostu, który wyróżnia się odpowiednią długością, baczki zaś to krótkie owłosienie, niekoniecznie połączone z dalszą brodą. O ile ten pierwszy element, połączony z pozostałym zarostem, może odpowiednio wydłużyć twarz i nadać jej męskich cech, o tyle ten drugi sprawi, że twarz może wydawać się bardziej „rozciągnięta”. 

Panowie obdarzeni owalnym i kwadratowym kształtem twarzy powinni zwrócić uwagę na ostrożne dobieranie zarostu. W ich przypadku baczki mogą się okazać niekorzystnym rozwiązaniem. Szeroko rozstawione kości policzkowe, uzupełnione krótkimi włosami, mogą tworzyć niezbyt estetyczny efekt. Dla takich mężczyzn idealną alternatywą będzie połączenie prawdziwych bokobrodów z długą i wypielęgnowaną brodą. Dzięki temu ich twarz nabierze odpowiedniego wyrazu, a oni sami zyskają pewność siebie. 

Mężczyźni o proporcjonalnej, podłużnej twarzy mogą bez obaw zaopatrzyć się nawet w delikatne baczki. Ich obecność przyczyni się do zbudowania męskości i zadba o estetyczną prezencję. W przypadku takiego typu owłosienia nie jest wymagana specjalna pielęgnacja, więc posiadacze krótkiego zarostu powinni docenić łatwość dbania o swój wizerunek.

Znanym i lubianym już nawet w latach 90 połączeniem są oczywiście bokobrody i wąsy. To prawdziwa domena „bad boyów’, motocyklistów i mężczyzn, którzy na co dzień nie przepadają za trzymaniem się wyznaczonych reguł. Obecnie ten trend zdaje się rozkwitać na nowo i zyskuje coraz większą popularność. 

Jeżeli pragniesz zapuścić perfekcyjnie długie bokobrody to musisz uzbroić się w cierpliwość. Osiągnięcie zamierzonego rezultatu, zaczynając od zera, może trwać nawet około 1.5 miesiąca, jednak efekt końcowy z całą pewnością powali wszystkich na kolana. Bokobrody, połączone z dopasowaną stylizacją, zdecydowanie odmienią Twój wizerunek.