DJI to marka o światowej sławie, która słynie z dostarczania jednych z najlepszych modeli dronów dla profesjonalistów. Mowa o urządzeniach, które zapewniają zarówno najbardziej zaawansowane funkcje, jak i odpowiednią wytrzymałość, wysoką jakość zdjęć i nagrań wideo oraz dziesiątki inteligentnych trybów. W portfolio DJI znajdują się modele wyścigowe i kieszonkowe oraz zdecydowanie cięższe konstrukcje. Wybór jest więc ogromny, dlatego nasuwa się pytanie: jakie konkretnie drony marki DJI będą najlepsze dla profesjonalistów?

DJI Mini 3 Pro — świetna jakość, niska cena

Jednymi z najpopularniejszych modeli dronów na rynku są drony DJI Mini 3 Pro. Wynika to z faktu, że to właśnie tę konstrukcję poleca się zarówno profesjonalistom, jak i amatorom latania. Z całą pewnością jest to urządzenie kompletne, które oferuje zarówno zaawansowane funkcje, jak i odpowiednią jakość i wytrzymałość. DJI Mini 3 Pro to model drona ze średniej półki cenowej, charakteryzujący się lekkością i kompatybilnością — po złożeniu można go schować nawet w kieszeni. 

Co więcej, jest on w stanie latać do aż 34 minut przy pułapie do 4000 m i możliwości prowadzenia transmisji wideo na odległość do 12 km. DJI Mini 3 Pro to dron pozwalający nagrywać obraz w rozdzielczości 4K i robić zdjęcia o rozdzielczości 48 Mpix. Będą nim zachwyceni zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy — model ten wytrzyma wiatr wiejący z prędkością do nawet 10,7 m/s. DJI Mini 3 Pro to również szereg ciekawych trybów — w tym, chociażby Tryb Sport czy Attitude. Dron ten posiada funkcję bezpiecznego powrotu do domu i odpowiednie zabezpieczenia na wypadek rozładowania się baterii. Miłośnicy fotografii z pewnością docenią inteligentny system lotu, pozwalający robić unikatowe zdjęcia na wielu płaszczyznach.

DJI Avata — nowość na rynku 

Jakiś czas temu na rynek trafił dron DJI Avata, czyli kolejna propozycja zaawansowanej konstrukcji dla profesjonalistów. Jego cechą szczególną jest odporność na uderzenia i możliwość tworzenia dynamicznych ujęć przy bardzo rozbudowanych opcjach konfiguracji lotu. Nie jest to typowy dron wyścigowy — DJI Avata jest bowiem mniejszy i zdecydowanie stabilniejszy, a przy tym naprawdę ciężko go uszkodzić. Przykładowo gimbal zamontowano w takim miejscu, by w razie kolizji nie miał on żadnej styczności z obiektem. 

Producent pokusił się tutaj również o dodanie czujników, które pozwalają DJI Avata latać nisko nad ziemią. W razie upadku dron sam wznosi się w górę dzięki specjalnemu trybowi. Przy wadze wynoszącej zaledwie 410 g da się go zmieścić w małym plecaku. Poza tym profesjonaliści docenią świetną kamerę i aparat — mowa o ujęciach w 4K przy utrzymaniu 60 klatek na sekundę. DJI Avata może latać bez ładowania do 14 minut przy prędkości prawie 100 km/h i zasięgu do 2 km.

DJI FPV Combo — dla miłośników dronów wyścigowych

FPV Combo to dron DJI dla profesjonalistów, którzy cenią intuicyjność sterowania, prędkość i możliwość robienia najwyższej jakości zdjęć oraz nagrywania obrazu w rozdzielczości 4K. DJI FPV Combo to klasyczny dron wyścigowy, który służy do wykonywania dowolnych akrobacji powietrznych w odległości do nawet 6 km. Posiada on również funkcję automatycznego przełączania się pomiędzy częstotliwościami, dzięki czemu można bez problemu nagrywać obraz nawet w terenie pełnym przeszkód.