Moda na krótkie fryzury na dobre zagościła w najpopularniejszych salonach fryzjerskich. Takie stylizacje pozwalają na dużą swobodę, a także dają nieopisany komfort. Krótkie włosy pozwalają na stworzenie łatwych i szybkich stylizacji, nie wymagają zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych i zawsze świetnie się prezentują. Jeśli i Ty pragniesz skrócić swoje włosy do wygodnej długości to koniecznie przeczytaj jakie ułożenie fryzury sprawdzi się u Ciebie najlepiej. 

Fryzury męskie krótkie dopasowanie do kształtu twarzy 

Najczęściej wykorzystywaną fryzurą męską jest ta, zawierająca w sobie krótko ścięte boki i dłuższą górę. Takie uczesanie jest niezwykle uniwersalne i pasuje niemal do każdego typu urody. Dzięki różnym wariacjom, wywodzącym się właśnie z tej podstawy możemy stworzyć doskonałe cięcie, z którego z całą pewnością będziesz zadowolony. 

Dłuższa góra, zestawiona z bokami wygolonymi niemal na zero to świetna propozycja dla osób lubiących wyróżniać się z tłumu i łamać dawno utarte, tradycyjne schematy. Krótkie włosy zapewniają komfort i swobodę, dłuższe zaś pozwalaną na stworzenie nietuzinkowych stylizacji, pasujących w szczególności do prostokątnych i okrągłych kształtów twarzy. Nieco uniesione u nasady kosmyki nadają twarzy mocny wyraz i wskazują na nietuzinkowych charakter. Osoby noszące taką fryzurę zazwyczaj postrzegane są jako osoby zabawne, pełne charyzmy i świetnego wyczucia smaku.

Zaczesanie dłużej części włosów na bok stwarza wizerunek osoby poważnej i dokładnej w swoim działaniu. Taka stylizacja świetnie prezentuje się w pracy biurowej i podkreśla dbałość o najmniejszy detal. Dzięki wykorzystaniu dostępnych środków do stylizacji włosów ułożenie takiej fryzury zajmuje zalewie kilka chwil, a efekt utrzymuje się nawet przez cały dzień. 

Fryzury męskie krótkie to także ścięcie włosów na zero. Dzięki pozbyciu się zbyt długich pasm Zyskujemy wygodę i praktyczność, która jest nieoceniona szczególnie w zawodach fizycznych. „Jeżyki” czy też „żołnierzyki” nie wymagają zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych, ani specjalnego czesania. Takie włosy to świetna propozycja dla każdego mężczyzny, który nie lubi tracić zbyt wiele czasu na kreowanie swojego wizerunku. Tak ścięte włosy to także dobry pomysł w przypadku osób, które szukają skutecznej odmiany w swoim życiu. Stylizacja na krótko świetnie pasuje panom o owalnej twarzy, bowiem w delikatny sposób podkreśla kształt i zarys kontur. Jeśli oczekujesz od swojego fryzjera stworzenia nowego wizerunku to możesz zdecydować się na takie uczesanie. Efekt końcowy może Cię pozytywnie zaskoczyć!