Modne fryzury męskie zmieniają się z roku na rok, jednak niektóre modele pozostają niewzruszone, a ich sława zdaje się nigdy nie przeminąć. Odpowiednio wystylizowane włosy stanowią doskonały dodatek zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Fryzura to połowa sukcesu, do którego dąży każdy z nas. Jakie uczesanie wybrać w zależności od wieku i komu pasują krótkie, a komu długie kosmyki? Przekonajmy się! 

Modne fryzury męskie – długi look 

Stylizacja długich włosów może być kłopotliwa. Niesforne pasma wymagają od swych właścicieli odpowiedniej pielęgnacji i uwagi, dzięki której mogą wyglądać rewelacyjnie. Niezwykłą zaletą długich fryzur jest to, że pasują one niemal każdemu, bez względu na wiek. Równie dobrze będzie wyglądał 20. latek w zgrabnym końskim ogonie, związanym nisko na potylicy, jak i 60. latek z włosami zaczesanymi do tyłu. Jakie jeszcze propozycje długich fryzur czekają na panów w salonach fryzjerskich? Przekonajmy się! 

  • French Crop – czyli klasyczne uczesanie z męską grzywką. Ta stylizacja polega na wyważeniu krótko przyciętych boków z długą górą, którą można wykonać na wiele sposobów – ważne jest jedynie uzyskanie teksturowego wykończenia. Na takie uczesanie mogą pozwolić sobie młodzi mężczyźni, a także dojrzali panowie, którzy świetnie wpisują się w kanon Bad Boya; 
  • Pompadour – opiera się na niemal całkowitym skróceniu boków i uniesieniu góry włosów w charakterystyczny sposób. Taka ekstrawagancja pozwala na skuteczne podkreślenie linii szczęki i optyczne wydłużenie twarzy, więc jeśli Twoje rysy układają się w owal to podczas jednej wizyty w salonie fryzjerskim możesz całkowicie odmienić swój wizerunek i dodać sobie szyku; 
  • Side Part – fryzura dla długich włosów, która uwzględnia estetyczny przedziałek na boku. To praktycznie unowocześniona klasyka, po którą mężczyźni sięgają już od wielu lat. Doskonałe klasyczne uczesanie świetnie pasuje do mężczyzn biznesu, który elegancję stawiają na pierwszym miejscu. 

Krótkie stylizacje zawsze na topie 

Oprócz długich fryzur mężczyźni mają ogromne pole manewru wśród krótkich stylizacji. W 2021 roku dużą popularnością cieszą się cięcia na żołnierzyka, z dłuższą górą, irokezem, a także te, które wymagają wygolenia całych włosów. Krótkie, modne fryzury męskie to doskonała alternatywa na letnie dni, w które promienie słoneczne zdają się być bezlitosne. Dzięki takiej stylizacji możemy zwiększyć swoje poczucie komfortu, zaoszczędzić czas, przeznaczony na ewentualne układanie dłuższych pasm, oraz bezproblemowo wykonywać nawet najcięższe prace.