Trening ze znajomymi

Trudno ocenić czas potrzebny na rozegranie jednej gry w padla ze znajomymi. Będzie on się różnił w zależności od poziomu zaangażowania oraz umiejętności. Nie mniej nie warto rezerwować kortu na krócej niż 90 minut, a wg nas optymalnie wybrać 2-3 godziny. Dlaczego tak długo? Wynika to z tego, że gry w padla nie są specjalnie obciążające. Rozgrywka jest wolniejsza niż tenisowa, rozgrywana na niższym tempie niż squashowa. Po godzinie gry w padla zwyczajnie odczujemy niedosyt. Nawet nie zauważymy jak szybko minęło nam 120 minut na korcie. A nie zapominajmy, że po grze czas na wspólne… napoje chłodzące. Przecież w padlu chodzi o interakcję z ludźmi!

Gry w padla – rodzaje

W padlu rozpowszechniono kilka rodzajów rozgrywek, które pozwalają na to, żeby spróbować gry z różnymi partnerami. Będąc na poziomie, którego nie jesteśmy w stanie ocenić, szukamy osób, z którymi moglibyśmy się sprawdzić. Do weryfikacji mogą posłużyć nam zajęcia, w których zmieniamy partnerów do gry w padla.

Czym jest americano, a czym mexicano?

Gry w padla można podzielić na kilka rodzajów, my jednak zajmiemy się dwoma najpopularniejszymi, obok normalnej rozgrywki.

Gra w padla – americano

Americano to „szybka konfiguracja turniejowa” padla, w którą zwykle gra się z nieustalonymi drużynami i często większą liczbą uczestników niż sześciu.

Główna różnica między normalną grą w padla pod względem systemu punktacji a ustawieniem Americano polega na tym, że każda piłka liczy się do całkowitej punktacji.

Jako przykład; każdy mecz jest rozstrzygany przez rozegranie określonej liczby punktów (1 punkt za piłkę), na przykład 21 punktów. Jeśli grasz do 21 punktów na mecz, jedna drużyna zaserwuje cztery razy, a następnie serwis zostanie przełączony na drugą drużynę.

Przykładowy wynik to 14-7, co oznacza, że ​​gracze zwycięskiej drużyny otrzymają po 14 punktów z meczu, a gracze przegrywający otrzymają po 7 punktów do łącznej liczby punktów w turnieju.

Normalne americano

W tej formie gracze rozgrywają co najmniej jedną rundę ze wszystkimi pozostałymi uczestnikami w tej formie. Każda runda będzie rozgrywana z inną osobą aż do zakończenia turnieju.

Gry w padla – mexicano

Istnieje alternatywna wersja Padel Americano o nazwie „Mexicano”. To zabawna forma Padel americano z własnymi, nieco innymi zasadami i odmianami, takimi jak Team Mexicano i Super Mexicano.

W oryginalnym Mexicano wszystkie rundy muszą być równe pod względem punktów. Podobnie jak w zwykłej rundzie americano, sprowadza się to do liczby punktów, które ma Twoja drużyna.

Gracze nie będą jednak wiedzieć jak będzie wyglądać ich drużyna i z kim się zmierzy aż do czasu rozpoczęcia turnieju. W czasie tej gry w padel losuje się swojego partnera, a później zmienia na podstawie rankingu zdobytych punktów.

Po pierwszym meczu pozostałe mecze będą oparte na punktach, jak normalnej rozgrywce.