Tatuaże rękawy to niezwykłe malunki, które najczęściej zajmują całą powierzchnię ręki – od nadgarstka, aż po bark. Ich widok z całą pewnością robi niezwykłe wrażenie, a kompozycje barw i wzornictwo zasługują na szczególną uwagę. W ostatnich latach znacząco rozwinęła się moda na tatuaże. Coraz więcej osób – niezależnie od wieku – decyduje się na swój własny symbol, który z dumą nosi na co dzień. Obecnie malowidło skórne uważane jest za doskonały sposób na wyrażenie swojej osobowości, cech charakteru i uwidocznienie ważnych dla siebie przeżyć. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad wykonaniem nowej ozdoby, która zostanie z Tobą na całe życie to koniecznie sprawdź jakie wzory są najpopularniejsze i co one dokładnie oznaczają! 

Męskie tatuaże rękawy

Mężczyźni decydujący się na tatuaż przeważnie wybierają możliwość wytatuowania całej ręki. Takie działanie pozwoli na dokładne zaplanowanie etapów pracy i uzyskanie zdumiewającego efektu. Charakterystyczne, ostre linie, wykorzystane do stworzenia nowego dzieła sztuki na miarę XXI wieku są najlepszym sposobem na podkreślenie męskości, niezależności, a także oryginalności. W tatuażu każdy detal ma znaczenie, dlatego studio do wykonania nietuzinkowej pamiątki powinno zostać dobrze wybrane. 

Przed rozpoczęciem wykonywania tatuażu powinniśmy sprawdzić portfolio tatuatora, sposób przygotowywania się do pracy, sterylność, opinie poprzednich klientów, a także poznać jego cennik. Dzięki połączeniu powyższych informacji możemy być pewni, że trafiliśmy we właściwe ręce, które nas ozdobią, a nie oszpecą na resztę lat. 

Popularne wzory tatuaży na całym rękawie 

Osoby decydujące się na wytatuowanie całej ręki najczęściej wybierają jeden motyw, na który składa się wiele elementów. Obecnie możemy zauważyć modę na tworzenie dzieł przedstawiających postacie mitologiczne, zwierzęta, wydarzenia, anioły, kwiaty, a także krajobrazy (np. las połączony z górami). Zaplanowanie pracy jest niezwykle ważne, ponieważ na etapie powstawania projektu jesteśmy w stanie dokonać ewentualnych zmian i zmodyfikować elementy, które nie odpowiadają naszej osobie, kiedy końcowy rysunek zostanie uwieczniony na skórze bardzo ciężko będzie nam coś przerobić. 

Jeśli już posiadamy kilka tatuaży na ręce i chcielibyśmy je połączyć w jedną całość to musimy uważne wybrać zdolnego tatuatora, który niezwiązane ze sobą motywy potrafi połączyć w spójny malunek. W takiej pracy najważniejsza jest inwencja twórcza a także zawziętość osoby tatuowanej (zazwyczaj tatuaże rękawy wymagają kilku sesji), jednak mimo to efekt końcowy bywa powalający.