Właśnie podjąłeś decyzję o zmianie swojego sposobu życia i pragniesz wdrożyć do codziennych obowiązków jakąkolwiek formę aktywności fizycznej? Doskonale! Ćwiczenia sprawiają, że mamy lepszą kondycję, pozbywamy się nadmiaru tkanki tłuszczowej, czujemy się lepiej, jesteśmy bardziej radośni, a także budujemy swoją siłę. Na początku naszej przygody z aktywnym spędzaniem wolnego czasu musimy dokładnie przemierzyć swoje siły na zamiary i nie brać na siebie zbyt dużo. Intensywne treningu na początku naszej drogi prowadzą do zniechęcenia, zakwasów i utraty motywacji. Sprawdź jakie ćwiczenia może wykonywać każdy z nas w swoim zaciszu domowym i stopniowo budować swoją formę. 

Ćwiczenia dla początkujących 

Każdy z nas gdzieś zaczynał. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom możemy stopniowo wchodzić na kolejne szczeble aktywności fizycznej i stawać się coraz lepszym. Na początek warto wybierać ten rodzaj aktywności fizycznej, który angażuje całe ciało. Dzięki równomiernie rozłożonym ćwiczeniom nie nabawimy się kontuzji, ani rychłego przemęczenia. Należy pamiętać o tym, że treningi powinny trwać przynajmniej pół godziny, ponieważ to właśnie po tym czasie następuje spalanie tkanki tłuszczowej. 

Pierwszym i najprostszym ćwiczeniem są oczywiście spacery. To właśnie dzięki nim możemy małymi kroczkami wzmacniać swoją kondycję, a także wydolność krążeniowo- oddechową. Jeżeli Twój grafik jest bardzo napięty to nie musisz wyznaczać sobie dodatkowego czasu na spacery. Wychodząc do pracy zamiast samochodu wybierz wygodne buty i swobodnie pokonaj dystans. Dzięki temu nabierzesz nowych sił, a z czasem sprawisz, że odcinek dzielący Cię od miejsca pracy, będzie wydawał się znacznie krótszy. 

W domu możesz spróbować przysiadów, wypadów nóg, pajacyków, skakanki, pompek, a także brzuszków. Takie ćwiczenia warto wykonywać w trzech seriach – na początek po koło 10 razy każde. Dzięki temu przygotujesz swoje ciało na kolejny, cięższy wysiłek i unikniesz kontuzji. Dla osób chcących pozbyć się nadmiernej masy ciała bez wizyt na siłowni i dodatkowych sprzętów polecana jest Tabata. W Internecie z łatwością znajdziesz mnóstwo motywujących filmików z tymi ćwiczeniami, dzięki którym szybko zauważysz efekty. 

Ćwiczenia dla początkujących z całą pewnością pomagają wyrzeźbić swoje ciało, jednak aby osiągnąć sukces musisz także wdrożyć odpowiednią dietę. Jeśli Twoim celem jest zrzucenie kilku kilogramów to staraj się wybierać produkty, które dostarczą Twojemu organizmowi mniejszą ilość kalorii, niż potrzebujesz. Ponadto nie trać motywacji i stale powtarzaj sobie jak ważny jest cel, który chcesz osiągnąć. Powodzenia!