Umięśnione ręce to nie tylko domena kulturystów. Sprawne i silne górne kończymy umożliwiają nam codzienne wykonywanie obowiązków w szybkim tempie, ponadto dzięki odpowiedniej kondycji naszych mięśni pozbywamy się zbędnej tkanki tłuszczowej z tego obszaru i prezentujemy się nienagannie. Do wykonywania ćwiczeń na rozwój mięśni rąk wcale nie potrzebujemy drogich sprzętów czy też karnetu na siłownię. Wystarczy odrobina motywacji i to, co znajduje się w naszym zaciszu domowym. 

Proste ćwiczenia na ręce 

Rozbudowanie górnych partii mięśniowych warto zacząć od prostych ćwiczeń, które nie obciążą zanadto naszych stawów. Jedną z takich aktywności fizycznych jest trening z hantlami. To niedrogi i prosty przyrząd, który może przynieść spektakularne rezultaty. Na początku warto zdecydować się na zakup hantli o wadze nie przekraczającej 2 kilogramów, jeżeli nie chcesz na początku kupować żadnego sprzętu to wykorzystaj pełne butelki z wodą. 

Ćwiczenia z obciążeniem możesz wykonywać w pozycji leżącej, stojącej lub siedzącej. Będąc w pozycji stojącej warto wypróbować unoszenie ramion z hantlami (lub butelkami z wodą). Stojąc prosto opuść ręce z obciążeniem wzdłuż tułowia. Łokcie trzymaj przy talii, ściągnij łopatki, napnij brzuch, a barki pozostaw w bezruchu. Następnie zegnij ręce w łokciach a trzymany ciężar przyciągnij do siebie, potem powoli wyprostuj ręce i wróć do początkowego ustawienia. Powtarzaj ćwiczenie około 15/ 20 razy w jeden serii. 

Łudząco podobne ćwiczenie możesz wykonywać także w pozycji leżącej. Połóż się z hantlami w dłoniach i unieś ręce powyżej klatki piersiowej, następnie zegnij je bez poruszania łokcia i trzymaj w tej pozycji około 5 sekund. Chcąc trenować triceps możesz zdecydować się na ćwiczenie z hantlami na siedząco. Trzymając kręgosłup w linii prostej unieś rękę z hantlami nad głowę, a następnie przenieś ciężar obciążenia w stronę karku. Powróć ręką do pozycji wyjściowej i zmień dłoń. 

Ćwicząc w swoim zaciszu domowym możesz wykonywać także pompki chińskie. Ta prosta aktywność fizyczna cieszy się ogromną popularnością ze względu na swoją łatwość i możliwość rozbudowania nie tylko mięśni rąk, ale też klatki piersiowej. Przygotowując się do pompek przyjmij właściwą dla nich pozycję, ułóż ramiona nieco szerzej niż barki, a nogi trzymaj szeroki rozstawione, Twój tułów powinien być lekko uniesiony. Następnie lekko opuszczaj tułów przenosząc ciężar ciała do przodu i równocześnie uginając ręce w łokciach. Wykonaj okrężny ruch tułowiem w przód, a następnie w tył.