Bacardi to firma założona w 1962 roku, której największą chlubą jest biały rum. Dzięki tajnej recepturze, opartej na dwóch odmiennych destylatach, producent uzyskuje rum o doskonałych walorach smakowych i delikatnym zapachu. Trunek Bacardi jest cennym składnikiem wielu drinków i napojów alkoholowych, które z powodzeniem serwowane są na całym świecie. Dzięki posiadaniu kilku prostych dodatków możesz samodzielnie stworzyć smak, jakim rozkoszuje się cała Kuba. Przekonaj się jakie drinki z Bacardi smakują najlepiej i w jakich okolicznościach warto je serwować. 

Proste, domowe drinki z bacardi 

Czymże byłaby Pina Colada, gdyby nie Bacardi? To właśnie ten napój zyskuje miano najlepszego napoju, który nie tylko świetnie smakuje, ale też doskonale orzeźwia. Do przygotowania Pina Colady będziesz potrzebować 30 ml bacardi, 30 ml mleczka kokosowego, 90 ml soku ananasowego, a także kilku kostek lodu. Przyda się także mikser lub blender. 

Do wysokiego naczynia wlej wszystkie składniki i dodaj kostki lodu, następnie miksuj wszystko tak długo, aż lód będzie całkowicie skruszony. Przygotuj szkło do drinka – zmocz brzegi szklanki i przyklej do nich wiórki kokosowe, następnie przelej zawartość naczynia do szklanki. Całość możesz udekorować listkiem ananasa, kawałkiem ananasa lub parasolką drinkową. Ten słodki drink na pewno przypadnie do gustu Paniom podczas letnich przyjęć. 

Drugim, najbardziej popularnym drinkiem jest Cuba Libre. zmieszaj ze sobą sok z limonki, kilka kostek lodu i 50 ml Bacardi, a następnie przelej je do szklanki. Całość uzupełnij zimą colą. Do dekoracji możesz wykorzystać plaster limonki. Ten niepowtarzalny smak to prawdziwa dewiza lata i egzotycznych wakacji. Jeśli planujesz imprezę nad basenem lub szukasz orzeźwienia po ciężkim, upalnym dniu to koniecznie wypróbuj ten napój, który będzie gotowy w zaledwie kilka chwil. 

Mojito niejedno ma imię, a drink z Bacardi jest tego najlepszym przykładem. Do przygotowania tego drinka będziesz potrzebować 40 ml rumu Bacardi, 20 ml soku cytrynowego, odrobiny syropu cukrowego, wody gazowanej (do dopełnienia), limonki, lodu, a także kilku listków świeżej mięty. Na początku zmieszaj ze sobą sok cytrynowy, syrop cukrowy i mięte, a później dodaj kruszony lód i rum. Całość przelej do wysokiej szklanki a puste miejsce uzupełnij wodą gazowaną. Ten orzeźwiający drink będzie świetnie wyglądał w dekoracji wykonanej z kawałka – lub plastra – limonki, a także kilku gałązek świeżej mięty. Dzięki tym przepisom drinki z Bacardi już nigdy nie będą Ci obce, rozsmakuj się w orzeźwiających smakach i wypróbuj przepisy w swojej własnej kuchni!