Wódka jest niezwykłym alkoholem, dzięki któremu bez trudu w zaledwie kilka chwil możemy wyczarować nietuzinkowe drinki. Samodzielny smak wódki bywa dla niektórych zbyt ostry i nie jest lubiany szczególnie przez żeńskie grono, jednak odpowiednio podany drink z wódki rozpieści każde kubki smakowe. Jak przygotować najlepsze drinki z wódki, które z całą pewnością oczarują wszystkich gości? Przekonajmy się! 

Drinki z wódki na każdą okazję 

Do najbardziej popularnych drinków z wódką zaliczamy oczywiście Sex on the beach. Ten napój nie tylko wygląda niezwykle – dzięki wyróżnieniu dwóch warstw – ale też doskonale smakuje przy każdej pogodzie. Do jego przygotowania będziemy potrzebować 80 ml wódki; 40 ml likieru brzoskwiniowego; 80 ml soku pomarańczowego; 80 ml soku żurawinowego, a także kilka kostek lodu. Na początku wypełniamy wysoką szklankę kostkami lodu i wlewamy sok żurawinowy. Następnie wrzucamy do shakera barmańskiego sok pomarańczowy, alkohol, likier brzoskwiniowy i dokładnie wstrząsamy. Kiedy składniki zostały już połączone to ostrożnie przelewamy całość do szklanki wypełnionej sokiem w taki sposób, aby utworzyć estetyczne warstwy. W tym celu możemy wykorzystać umieszczone w szklance kostki lodu lub zwykłą łyżkę. 

Inną propozycją podania wódki może być Błękitna Laguna, czyli drink przypominający swoim wyglądem czyste Morze Karaibskie, a także najpiękniejsze wakacje. Do jego przygotowania będą niezbędne: 

  • 50 ml czystej wódki; 
  • 40 ml likieru Blue Curacao; 
  • lemoniada – wedle uznania; 
  • kilka kropli soku z cytryny; 
  • kilka kostek lodu. 

Przygotowanie orzeźwiającego smaku ciepłych dni jest banalnie proste. Wystarczy, że do wysokiej szklanki wrzucimy kilka kostek lodu, dodamy wódkę, likier, sok z cytryny i lemoniadę, a następnie całość zamieszamy. W taki sposób otrzymamy niezwykle smacznego drinka o pięknej barwie. Do dodatkowej dekoracji możemy wykorzystać plasterek cytryny. 

Rajska Zatoka to kolejny koktajl, którego musisz spróbować. Czterowarstwowy drink przykuwa uwagę każdego, a jego smak oczaruje nawet najbardziej wymagających. Aby go stworzyć przygotuj 3 ml grenadyny, 80 ml wódki, 40 ml likieru Blue Curacao, 200 ml soku pomarańczowego, kilka kostek lodu. 1/2 objętości szklanki wypełnij kostkami lodu i wlej grenadynę na dno. Następnie ostrożnie po kostkach lodu wlej sok pomarańczowy, a wódkę z likierem zmieszaj w shakerze. Gdy alkohole się już połączą to ostrożnie dodaj je do poprzednich dwóch warstw drinka i gotowe! Do dekoracji możesz wykorzystać plaster pomarańczy, truskawkę, wiśnię lub cytrynę.