Wielkoekranowe produkcje o wampirach od lat cieszą się niesłabnącą popularnością widzów. Można śmiało powiedzieć, ze uwielbiamy klimaty wysuwających się z dziąseł zębów, które już za chwilę wbiją się w niewinne ciało i wyssą z niego całą krew. Jakie produkcje podobają nam się najbardziej i które wiodą prym w rankingach? Krew, napięcie i miłość w filmach o wampirach jest tym co cenimy w nich najbardziej!

Najlepsze filmy o wampirach – lista

Na początek, warto wiedzieć, że filmów o wampirach są dzisiaj tysiące – od klasycznych wersji z Nosferatu, prezentowanych w różnych odsłonach, po seriale, filmy mieszające ten gatunek z romansem czy historią kostiumową, po przerysowane komedie. Z tego ogromu zdecydowanie trudno jest wybrać najlepsze, ale bazując na popularnych rankingach, obowiązkowo warto na niektóre z pozycji zwrócić szczególną uwagę! Fan kina z wampirami w roli głównej, tych produkcji nie może przegapić!

  • „Wywiad z wampirem” – pozycja absolutnie obowiązkowa, wielokrotnie nagradzana prestiżowymi wyróżnieniami. Tu w roli głównej Brad Pitt i Christian Slater – niezapomniane kreacje w ekranizacji powieści Anne Rice.
  • „Dracula” – absolutne arcydzieło w realizacji Francisa Forda Coppoli. Horror, miłość i psychologiczna zabawa z widzami.
  • „Nosferatu – symfonia grozy” – jeden z największych klasyków kina z wampirami. Śmiało można powiedzieć, że to od niego zaczęła się cała fascynacja gatunkiem.
  • „Blade: Wieczny łowca” – efektowny film klimatem kojarzony z Matrixem. W roli głównej Wesley Snipes, pół człowiek, pół wampir.
  • „Tylko kochankowie przeżyją” – ciekawa odmiana gatunkowa. Niespieszne kino, melancholijny melodramat o wampirach, świetne kreacje, które tworzą Tom Hiddleston i Tilda Swinton.
  • „Od zmierzchu do świtu” – jeśli połączyć scenariusz napisany przez Quentina Tarantino i tematyką wampirów, to po prostu musi być ciekawie!
  • „Co robimy w ukryciu” – komedia i horror w jednym. Życie wampirów pokazane jako dość monotonne na co dzień, poza tym co dzieje się gdy nikt nie patrzy. Bezpretensjonalny!
  • „Hotel Transylwania” – animowana wizja świata wampirów stworzona z przymrużeniem oko i świetnym pomysłem. Rewelacyjne dialogi i niezapomniana gra słów.
  • „Underworld” – fantasy w czystej, mocnej postaci.
  • „30 dni mroku” – odczarowuje romantyczną wizję wampirów na rzecz uciekających przed nimi ludzi, którzy marzą o przetrwaniu kolejnej nocy. Monstra co krok.

Najlepsze filmy o wampirach to również te, które podobają nam się nie tylko przez wzgląd na efekty, ale również fabułę. Znawcy gatunku podkreślają, że często więcej klimatu i nastroju grozy niosą za sobą produkcje starsze, niepodrasowane nadmiarem efekciarstwa niż te, które są już dziełem nowoczesnej technologii.