Trudno powiedzieć, dlaczego filmowe produkcje o zombie tak bardzo nas fascynują, ale nie ulega wątpliwości, że mimo ich brutalnego, a czasem wręcz obrzydliwego charakteru, oglądamy je z prawdziwą przyjemnością. Produkcji tego typu są setki, od filmów klasy naprawdę niskiej i polegającej głównie na obrzucaniu widza krwistym mięsem, po realizacja ciekawe, pełne zwrotów akcji i mocnego napięcia. Od jakich filmów zacząć i które plasują się w rankingowych czołówkach?

Lista – Top Najlepsze filmy o zombie

Zmartwychwstali nieboszczycy, krew, sine twarze, pożeranie ludzi, odpadające ręce i nogi – to główna domena większości filmów o zombie. Sprawdźmy, które z nich są najbardziej oryginalne i cieszą się dobrymi opiniami milionów widzów!

Najlepsze filmy o zombie – top 8

  1. „Noc żywych trupów” z 1968 roku – to zdecydowana klasyka, której prawdziwy fan tego typu kina po prostu nie może ominąć. Reżyser: George A.Romero. Fabuła: zombie odżywiający się ludzkim mięsem i ciekawe połączenie horroru z wątkami politycznymi sięgającymi chorób dotykających USA w czasie Zimnej Wojny.
  2. „Jednym cięciem” z 2017 roku, tania produkcja, która o dziwo cieszy się dużym wzięciem widzów. Reżyser: Shin’ichirô Ueda. Fabuła: reżyser kręci film o nieumarłych, a plan filmowy zostaje zaatakowany przez prawdziwych zombie.
  3. „Jestem legendą” z 2007 roku. Doskonała kreacja Willa Smitha, jako jedynego ocalałego w mieście pełnym zombie. Nie tylko stara się przeżyć ale i pokonać zarazę. Reżyser: Francise Lawrence.
  4. „O miłości i śmierci” z 1994 roku. Zgrabne połączenie komedii i horroru. Reżyser: Michele Soavi. Fabuła: nieustraszony grabarz do spółki z chorym umysłowo asystentem wdaje się w szranki z tabunami zombie. Coś dla fanów przerysowanej do granic przemocy, absurdalnego humoru i seksu.
  5. „Noc pożera świat” z 2017 – ekranizacja powieści P.Agarmana i zarazem horror w typie survivalu. Reżyser: Dominique Rocher. Fabuła: po imprezie główny bohater budzi się skacowany i otoczony przez świat pełen zombie.
  6. „Pontypool” z 2008 roku. Tajemnicza choroba zmienia ludzi w żywe trupy – czy uda się ją pokonać? Reżyser: Bruce McDonald. Fabuła. Trójka radiowców chroni się w starej rozgłośni przed tłumami żywych trupów. Całkiem inteligentne!
  7. „Resident Evil: Zagłada” z 2007 roku – kasowa seria filmów na podstawie gier wideo. Reżyser: Russell Mulcahy. Fabuła: efektowna walka z zombie, krwista, ale niegłupia.
  8. „Rec” z 2007 roku – budzi emocje! Fabuła: ekipa telewizyjna kręci reportaż o straży pożarnej uwięzionej w budynku pełnym dziwnych zjawisk. Hiszpańskie klimaty doskonale oddał reżyser: Jaume Balaguero.