Wojna to temat, który od lat przejawia się w najróżniejszych ekranizacjach. Najwybitniejsi reżyserowie tworzyli urzekające dzieła, które łapią za serce nie tylko dzięki perfekcyjnemu wykonaniu i dbałości o najmniejszy detal, ale też dlatego, że większość historii oparta jest na faktach. Wydarzenia, które miały miejsce jeszcze nie tak dawno temu są stale odświeżane i ekranizowane dla przypomnienia, chęci poznania przeszłości i wczucia się w emocje i przeżycia ówczesnych bohaterów. Zobacz jakie filmy wojenne koniecznie musisz obejrzeć. 

Najlepsze filmy wojenne 

Pierwszym filmem wojennym, zasługującym na specjalne wyróżnienie jest „Dunkierka”, która swoją premierę miała w 2017 roku. Ekranizacja opowiada o prawdziwych wydarzeniach, które miało miejsce w czerwcu, lipcu i sierpniu 1940 roku. To właśnie wtedy francuskie i brytyjskie wojska zostały przyparte do morza. Młodzi żołnierze, którzy zostali otoczeni pod Dunkierką mają w sobie ogromną nadzieję i czekają na nadchodzący ratunek. Ten film doskonale przedstawia oblicze wojny z perspektywy osób walczących o wolność. Obecnie produkcja została nagrodzona trzema Oscarami. 

W 1998 roku Steven Spielberg zaprezentował światu „Szeregowca Ryana”, w którym możemy zobaczyć rewelacyjną grę aktorską Toma Hanksa, Edwadra Bursema, a także Vin Diesla. Akcja filmu rozgrywa się w trakcie trwania drugiej wojny światowej, w chwili inwazji nieprzyjaznych wojsk alianckich na Normandię, które dokładnie miało miejsce w 1944 roku. To właśnie wtedy niewielka grupa żołnierzy otrzymuje rozkaz znalezienia zagubionego szeregowca. Dla wszystkich zgromadzonych takie zadanie wydaje się być niemożliwe do zrealizowania, jednak grupa śmiałków wyrusza na misję. 

Kolejny film, doskonale oddający oblicze wojny to „Wróg u bram” z 2001 roku. Ekranizacja przedstawia nam zaciętą bitwę odbywającą się pod Stalingradem. To właśnie tam dochodzi do pojedynku dwóch snajperów, którzy są gotowi walczyć do ostatnich kropli krwi. Film uzupełnia rewelacyjna obsada aktorska, a także doskonałe napięcie. 

Najlepsze filmy wojenne nie dotyczą jedynie wojny odbywającej się na terenie Europy. Osoby interesujące się dalszymi walkami z całą pewnością docenią taki klasyk, jakim jest „Łowca Jeleni”, pochodzący z 1978 roku. To właśnie wtedy trzech zwykłych pracowników fabryki otrzymuje powołanie do wojska. W Wietnamie niedoszli żołnierze trafiają do obozu jenieckiego, w którym muszą brać udział w przerażającej grze. Powyższe ekranizacje doskonale prezentują oblicze wojny i z całą pewnością zaciekawią nawet najbardziej wymajających fanów kina. Sprawdź, która propozycja przemówi do Ciebie najbardziej.