Filmy psychologiczne mają za zdanie przedstawić widzowi świat z perspektywy głównego bohatera, który ma w sobie wiele negatywnych doświadczeń, emocji i przeżyć. Ten gatunek bardzo często zwraca uwagę na poważne problemy, które kryją się za płaszczem traum, urazów i wspomnień, których nie sposób wymazać z pamięci. Bardzo często filmy są wzbogacone o wątek kryminalny lub erotyczny. Dzięki takiemu zabiegowi widz jest w stanie całkowicie wczuć się w sytuację osoby pokrzywdzonej i lepiej utożsamić się z filmem. Jakie są najlepsze filmy erotyczno- psychologiczne? Zobaczmy.

Najlepsze filmy erotyczno- psychologiczne 

Pierwszy film, zasługujący na wyróżnienie to „Instynkt”, którego reżyserką jest holenderka – Halina Reijn. Fabuła opiera się na głównej bohaterce, Nicoline, która pracuje jako psycholog kryminalny. Obecnie zajmuje się sprawą wielokrotnego przestępcy seksualnego, który zakończył 5- letnie leczenie w szpitalu. Nicoline wuczuwa, że przestępca – Indris nie ma dobrych intencji i stara się manipulować psycholożką, jednak w niedługim czasie traci czujność i zgadza się na zasady, dyktowane przez niego. Przyjmuje uległą postawę, którą on wykorzystuje bez skrupułów. 

Film pochodzący z XX wieku, jednak oparty na świetnej fabule i doskonałej grze aktorskiej to „Wakacje z Moniką”, którego reżyserem jest Ingmar Bergman. Fabuła opowiada o dwójce ludzi, którzy zdecydowali się wyrwać ze schematu i porzucić przytłaczającą pracę. Bohaterowie uciekają od rodzin i wyruszają w daleką podróż, w której dochodzi między nimi do romansu. Na skutek uniesień miłosnych Monika zachodzi w ciąże, lecz nie zamierza zostać tradycyjną żoną i matką. Ciężar wychowania dziecka spada na Harrego, czy on sam poradzi sobie z takim ciężarem? Trzeba przekonać się samemu.

Następny film erotyczno- psychologiczny, którego nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu to „Nimfomanka” reżyserii Larsa von Triera. Opowieść mówi o kobiecie uzależnionej od seksu, dla której zbliżenie intymne jest czynnością, pozwalającą rozładować wewnętrzne napięcie i stres. Oprócz tego w fabule możemy dostrzec traumy, cierpienia i przeżycia, jakich doświadczyła główna bohaterka. 

Ostatni, lecz wcale nie najgorszy, film zasługujący na wyróżnienie to „Pianistka” produkcji francusko – austriackiej. Ten dramat erotyczno- psychologiczny opowiada o losach Eryki, nauczycielki gry na pianinie, której relacje z własną matką doprowadziły do problemów emocjonalnych. Na skutek przeżyć Eryka wykazuje nietypowe perwersje seksualne. Oglądając „Pianistkę” możemy poczuć wszystko to, co główna bohaterka. Każdą sytuację przeżywać wspólnie i razem analizować nowe problemu, pojawiające się na jej skomplikowanej drodze.