Męskie cięcie włosów wymaga ogromnej wiedzy i doświadczenia. Na krótkich kosmykach ważny jest każdy ruch, bowiem nieostrożność może zaburzyć końcowy efekt i doprowadzić do modowej klapy. Dobre fryzury dla chłopaka cechują się przede wszystkim komfortem, a także praktycznością podczas wykonywania  codziennych obowiązków. Oprócz tego dopasowane uczesanie powinno pasować do kształtu twarzy i nie sprawiać problemów w codziennej pielęgnacji. Przekonaj się na jakie stylizacje warto postawić przed wizytą w profesjonalnym salonie fryzjerskim. 

Fryzury dla chłopaka w zależności od kształtu twarzy

Mężczyźni posiadający owalną buzię powinni wybierać stylizacje, które przyczynią się do wysmuklenia ich rys. W takim przypadku doskonale sprawdzi się klasyczny  pompadour z wygolonymi bokami. Nieco dłuższe kosmyki, uniesione już od nasady stworzą niesamowitą stylizację i wpłyną na cały wizerunek. W ten wersji fryzur możemy postawić na włosy zaczesane do tyłu lub sztywno postawione do góry. Obie propozycje nie wymagają nadmiernej pielęgnacji, dzięki odpowiednim kosmetykom doskonale utrzymują się przez cały dzień, a ponadto wyróżniają się komfortem. 

Panowie o trójkątnej twarzy mogą z powodzeniem zdecydować się na fryzurę samuraja. Pod nazwą tego nietuzinkowego uczesania skrywają się górne pasma włosów, związane z tyłu i wygolone boki. W ten sposób można nadać swojej twarzy pożądanych cech charakteru i na dobre pożegnać się z mankamentami swojej urody. Mężczyźni o takim kształcie twarzy mogą zdecydować się także na dłuższe, rozpuszczone włosy, które sięgają nawet do ramion! Dzięki żelowi do włosów przednie pasma łatwo poddadzą się stylizacji i stworzą doskonałe uczesanie. Oprócz tego można wybrać klasyczne cięcie, czyli pozostawienie dłuższej góry przy krótkich bokach, a także krótką fryzurę na żołnierza. 

Mężczyźni obdarzeni kwadratową szczęką mają niełatwe wyzwanie. Szeroka żuchwa i uwydatnione skronie tworzą ostre linie, które można złagodzić za pomocą dobrze dopasowanej fryzury. W tym przypadku na nic zdadzą się gładkie zaczesania, zbyt krótkie włosy, odsłonięte skronie, a także kucyki. Kwadratowa twarz bardzo lubi fryzurę w stylu pompadoru, gdzie włosy są estetycznie wywinięte na zewnątrz. Mężczyźni o kręconych lub falowanych włosach mogą zdecydować się na klasycznego boba, którego długość powinna sięgać przynajmniej do linii szczęki. Inną propozycją dla dłuższych włosów może być także luźny kok, wzbogacony charakterystycznymi, luźnymi pejsami. Do takiej stylizacji będzie pasowała także skośna grzywka.