Obecnie tatuaże uważane są za ciekawy dodatek do codziennych stylizacji. Ich sława opiera się przede wszystkim na indywidualności i pełnej swobodzie wyboru, którą ma każdy z nas. Projekt nowego skórnego malowidła można przygotować samemu, zlecić to zadanie tatuatorowi, bądź skorzystać z wzorów, dostępnych na wielu stronach internetowych. W zależności od własnego charakteru możemy stworzyć niepowtarzalne dzieło, które zostanie z nami do końca życia. 

Tatuaże wykonywane na plecach należą do jednych z najczęstszych zleceń w wielu salonach tatuażu. Ich popularność wynika z niewielkiego bólu, piorunującego wrażenia, a także możliwości stworzenia rozbudowanego projektu, który będzie prezentował się doskonale. Jakie tatuaże na plecy cieszą się największym uznaniem i czy to aby na pewno propozycja dla każdego? Sprawdzamy! 

Tatuaże na plecy dla Panów 

Męskie tatuaże na plecach cechują się przede wszystkim wyrazistą linią, męskością, a także dokładnym odwzorowaniem charakteru. Panowie na swój rozbudowany projekt wybierają zazwyczaj elementy związane z przyrodą. na strona internetowych renomowanych salonów tatuażu możemy znaleźć mnóstwo projektów, które są przepełnione elementami leśnymi, zwierzęcymi, a także wahającą się pogodą.

Las na plecach z umieszczonym pośrodku wilkiem lub niedźwiedziem symbolizuje wolność i charakterność, ale też opiekuńczość i wsparcie dla swoich najbliższych. Leśne drzewa przynoszą ukojenie i wskazują, że właściciel takiego drzewa jest silnie związany ze swoimi korzeniami (rodziną). Zwierzę to doskonała metafora własnego charakteru – wilki ukazują przynależność do danej społeczności, niedźwiedzie zaś sugerują siłę oraz waleczność, a często wybierane jelenie wskazują na troskę. 

Pogoda umieszczona na tatuażu to także doskonały sposób na ujawnienie swojej osobowości. W taki sposób możemy pokazać bliskim nam osobom, że cenimy sobie spokój i opanowanie, lub zupełnie odwrotnie – uwielbiamy swój burzliwy charakter i chaos. 

Oprócz takich motywów mężczyźni bardzo często decydują się na wytatuowanie Boskich postaci. Motyw aniołów (lub zupełnie odwrotnie – demonów) opisuje dominujące cechy charakteru właściciela i przedstawia jego siłę. Umiejscowienie takiego malowidła na plecach pozwala na stworzenie porażającego arcydzieła, które dostępne będzie jedynie dla wybranych osób. Również postacie mitologiczne, książkowe, serialowe czy filmowe zyskują coraz większą sławę w świecie tatuażu. Wybranie wzoru związanego z interesującą nas tematyką może pozwolić nam poznać więcej osób o podobnych upodobaniach i stworzyć nowe więzi przyjaźni na całe życie.