Przegląd rynku: Toyota Yaris IV generacji 

W kwestii zaufania kierowców ciężko o bardziej wiarygodną markę niż Toyota. Mały Yaris nie jest wyjątkiem, a wręcz głównym kołem napędowym dla dobrej opinii. W 2019 roku światło dzienne ujrzała czwarta generacja auta, oferująca dużą liczbę drobnych usprawnień. Z wyglądu zmieniło się sporo zwłaszcza w kwestii wymiarów – Yaris IV jest teraz o 4 cm niższy, pół centymetra krótszy oraz 5 cm szerszy. Co ciekawe, pomimo ogólnego skrócenia bryły, rozstaw osi jest… wydłużony o 5 cm. Te arcyciekawe innowacje aż proszą się o nasze zestawienie: Toyota Yaris opinie kierowców. Po kilkunastu miesiącach użytkowania z pewnością będą mieli wiele do powiedzenia. Zapraszamy!

Hybryda czy benzyna?

Yaris chętnie reklamowany jest jako auto hybrydowe, podczas gdy klasyczne, spalinowe wersje schodzą zawsze gdzieś na dalszy plan. Pomimo tego Yaris IV 1.5 Dynamic Force o mocy 125 koni mechanicznych jest bardzo chwalony przez użytkowników. Szczególnie podkreślana jest dynamika, co nie dziwi, biorąc pod uwagę stosunkowo niewielką masę. Skrzynia biegów również stanowi ogromny plus Yarisa, dzięki precyzyjnemu działaniu i krótkiemu skokowi. Niektórzy użytkownicy wariantu benzynowego 125KM narzekają na wolne tempo nagrzewania się wnętrza.

Więcej uwagi warto poświęcić wersji z silnikiem 1.5 Hybrid Dynamic Force 116KM. Z roku na rok te jednostki odnotowują coraz lepsze wyniki sprzedaży, nawet pomimo sporej ceny katalogowej. Ich istotną zaletą jest niewyobrażalny komfort jazdy przy niskich i średnich prędkościach. Elektryczny motor bardzo sprawnie przyspiesza, a uaktywniający się w sytuacjach podbramkowych ,,benzyniak” jeszcze bardziej potęguje poczucie jazdy autem o dalece większej mocy niż deklarowane 116 koni. Nie ma też mowy o szarpaniu przy ruszaniu z miejsca.

Nasze badanie Toyota Yaris opinie użytkowników zogniskujmy teraz na cechach wspólnych dla każdego wariantu małej Toyoty. Są nimi niewątpliwie kiepski poziom wyciszenia wnętrza. Jest to wada pojawiająca się także w modelach takich jak Auris czy późniejsza Corolla. Nie napawa optymizmem również praca zawieszenia: po kilku tysiącach kilometrów kierowcy oceniają ten aspekt zaledwie dostateczne. Większe osoby narzekają na gabaryty pojazdu, choć jest to nieodłączna cecha tego segmentu. 

Toyota Yaris opinie kierowców – podsumowanie

Jak widać z powyższego zestawienia, Toyota może spać spokojnie. Rosnący udział hybryd w sprzedaży japończyków napawa optymizmem, a co najważniejsze, opiera się on na zadowolonych kierowcach. Yaris świetnie sprawdza się w mieście, a ostatnie zmiany w IV generacji spotykają się niemal zawsze z pozytywnym odbiorem.