Whisky to doskonały trunek dla prawdziwych koneserów. Duża zawartość alkoholu, piękna barwa, a także świetny smak zasługują na wyjątkową oprawę, która odpowiednio podkreśli wszystkie walory napoju. Wiele osób zastanawia się z czym pić whisky, aby móc jeszcze lepiej delektować się jego smakiem. Wśród licznego grona fanów tego trunku znajdą się osoby, które twierdzą, że jedyną, prawidłową wersją picia whisky jest jego samodzielna degustacja, bez zbędnych dodatków, z wyjątkiem kilku kostek lodu. Inni zaś uważają, że odrobina coli świetnie zmiękcza mocny smak i doskonale do siebie pasuje. Dzięki poniższemu artykułowi poznasz ciekawe propozycje picia whisky, które wcale nie ograniczają się tylko do dwóch, powyższych składników. 

Z czym pić whisky? 

Choć może się to wydawać zaskakujące, to jednak whisky świetnie smakuje z wodą. Do przygotowania takiego napoju nie należy używać wody gazowanej lecz tę z kranu, po wcześniejszym przegotowaniu. Rozcieńczenie trunku zmniejszy zawartość alkoholu i uwydatni pożądany aromat, a także smak. Oczywiście wody nie może być przesadnie duży, wystarczy zachowanie proporcji 1:3. 

Innym sposobem picia whisky jest wzbogacenie go o soki lub nektary owocowe. Słodka nuta doskonale połączy się z gorzkim smakiem i stworzy świetne połączenie na upalne dni. Podczas przygotowywania drinków wcale nie musisz ograniczać się do popularnych soków jabłkowych czy pomarańczowych. Wypróbuj drinka z whisky i czarnej porzeczki lub maliny i poznaj zupełnie nową wersję trunku. Podczas przygotowywania takich napojów warto używać własnych, świeżo wyciśniętych soków, które wyróżniają się bogatszym bukietem smakowym niż ich kartonowe odpowiedniki. 

Zastanawiałeś się kiedyś co się stanie, jeśli połączysz syrop owocowy z whisky? Z całą pewnością poczujesz zupełnie nowy smak i orzeźwienie.  Wykorzystanie Blue Curacao do drinka, nadaje whisky ciekawy zapach, a także nową barwę. Oprócz tej propozycji możesz poeksperymentować z likierami kawowymi, migdałowymi, bananowymi, czy też czekoladowymi. Dobrym połączeniem może okazać się również Jagermeister. 

Wybierając napoje gazowane do whisky wcale nie musimy ograniczać się do Coli. Podczas codziennych zakupów dorzuć do swojej listy butelkę sprite’a, 7 UP lub fanty i przygotuj wyśmienite drinki, które przypadną do gustu każdemu. Nieco mocniejszym smakiem będzie wyróżniał się drink na bazie whisky, cytryny i Toniku. Dwa mocne smaki doskonale uzupełnią się wzajemnie i  odsłonią nowe aromaty, zamknięte w butelce wysokoprocentowego alkoholu.