Można bez wielkiej przesady napisać, że Polacy pokochali karawaning. Statystycznie tej formy wypoczynku (czy szerzej – turystyki) spróbowało 15 procent z nas. Jednocześnie kolejne 10 procent deklaruje chęć przetestowania karawaningu. Jeśli masz już ten etap za sobą i wiesz, że karawaning jest dla Ciebie, to kolejnym krokiem powinien być zakup własnego pojazdu. Nasza propozycja? Zainwestuj w nowy kamper. Sprawdź, co przemawia za zakupem fabrycznie nowego pojazdu kempingowego.

Możliwość personalizacji

Dla laików i osób dopiero zaczynających interesować się karawaningiem, każdy pojazd kempingowy wygląda prawie tak samo. Prawdziwe różnice można natomiast dostrzec w środku zabudowy. Decydując się na nowy kamper zyskujesz możliwość personalizacji pojazdu, zarówno na poziomie wnętrza, szoferki, jak i garażu (bagażnika) czy wyposażenia dodatkowego.

Możesz usiąść z doradcą np. Hymer Poznań i krok po kroku skonfigurować swojego wymarzonego kampera. Specjalista doradzi Ci, które elementy są warte dopłacenia, a z których spokojnie można zrezygnować przy ograniczonym budżecie. Jest to czasochłonny, ale też bardzo przyjemny etap, który można śmiało porównać do urządzania własnego mieszkania czy domu.

Perfekcyjny stan techniczny

Oczywistą zaletą zakupu nowego kampera jest to, że właściciele nie muszą się przejmować jego stanem technicznym. Pojazd kempingowy pochodzący prosto od producenta nie ma żadnych wad, tym bardziej ukrytych. To gwarantuje bezproblemową, komfortową i bezpieczną eksploatację przez wiele tysięcy kilometrów.

Nowym kamperem można bez najmniejszych obaw wybrać się w podróż nawet na kraniec Europy, nie martwiąc się podwyższonym ryzykiem awarii.

Fabrycznie nowa zabudowa i całe wyposażenie

Dla wielu osób są to kluczowe argumenty przemawiające za zakupem nowego kampera. Nabywając fabrycznie nowy pojazd zyskujemy przyjemną świadomość, że nikt wcześniej z niego nie korzystał, nie podróżował nim, niczego w nim nie uszkodził itd. Całe wyposażenie, włącznie z materacami, szafkami kuchennymi, toaletą czy prysznicem, jest nowiutkie.

Nie bez znaczenia jest również całkowicie nowa zabudowa kampera. Daje to pewność, że jest ona wolna od jakichkolwiek wad i nie generuje nieprzyjemnych dźwięków w czasie jazdy.

Gwarancja

Fabryczna gwarancja daje olbrzymi komfort psychiczny, ponieważ pozwala zupełnie nie przejmować się ewentualnymi usterkami mechanicznymi czy bezpośrednio związanymi z zabudową pojazdu kempingowego. Wszelkie wady, które mogą się ujawnić w okresie gwarancyjnym, będą usuwane bezpłatnie.

Możliwość skorzystania z różnych form finansowania zakupu

Zakup nowego kampera wiąże się oczywiście ze sporym wydatkiem (do czego jeszcze wrócimy), natomiast wcale nie trzeba dysponować pełną kwotą „na start”. Dziś salony sprzedaży pojazdów kempingowych, jak wspomniany Hymer Poznań, oferują szeroki dostęp do różnych form finansowania zakupu, w tym kredytu czy leasingu dla przedsiębiorców.

Ile kosztuje nowy kamper?

Trudno jest udzielić konkretnej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od kilku podstawowych czynników:

  • Marki pojazdu (bazy – np. czy jest to Ford Transit, Peugeot Boxer, Citroen Jumper etc.);
  • Producenta zabudowy;
  • Rodzaju kampera (najtańszą opcją będzie tzw. CrossCamp lub Kamper Van, znacznie więcej trzeba zapłacić za półintegrę, a najdroższe są integry, czyli pełnoprawne domy na kołach);
  • Poziomu wyposażenia (chodzi tutaj przede wszystkim o typowe wyposażenie kampera, jak np. większy zbiornik na wodę, podgrzewanie zbiornika na wodę pitną i szarą, instalacja solarna, większe akumulatory, markiza, dodatkowe wyposażenie kuchni i wiele innych);

Planując kupić nowy kamper trzeba się przygotować na wydatek od około 250 tysięcy złotych w górę. Nie jest to mała kwota, natomiast biorąc pod uwagę omówione wcześniej zalety, jak i dostępne opcje finansowania, a przy tym mając pasję do karawaningu i chcąc spędzać wiele dni w roku w drodze, na pewno warto rozważyć właśnie zakup fabrycznie nowego kampera.