Podstawowe aplikacje i programy komputerowe sygnowane logo Microsoft, takie jak Word, Excel czy PowerPoint, dobrze znane są wszystkim, którzy na co dzień korzystają z komputera. Nie wszyscy wiedzą jednak o tym, że amerykańskie przedsiębiorstwo z Redmond od kilkunastu lat oferuje również usługę Microsoft 365, do niedawna znaną jako Office 365. Czym właściwie jest ten produkt i jakie możliwości oferuje? Właśnie na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

Oprogramowania komputerowe Office 365 – historia

Najpopularniejsze oprogramowania komputerowe Microsoft nie są niczym nowym. Edytor tekstu Word po raz pierwszy został wydany w 1983 roku, arkusz kalkulacyjny Excel – w 1987, a służący do przygotowywania prezentacji PowerPoint – w 1990. Programy komputerowe Microsoft były zatem powszechnie znane na długo przed wprowadzeniem w 2010 roku pierwszej wersji Office 365.

Sam pakiet Microsoft Office został wprowadzony w 1989 roku jako pakiet aplikacji biurowych przedsiębiorstwa z Redmond. Poza Wordem, Excelem i PowerPointem w wersji podstawowej znajdziemy w nim OneNote, czyli wirtualny notatnik i Outlook – osobisty menedżer informacji. Pakiet może zostać rozszerzony o dodatkowe programy komputerowe, takie jak Publisher czy Visio.

W październiku 2010 roku przeprowadzono pierwszy test beta Office 365.

Programy komputerowe Office 365 – co to?

Office 365, dziś znany bardziej jako Microsoft 365 to zbiór programów komputerowych i usług dostępnych z serwerów Microsoft. Usługa obejmuje wszystkie oprogramowania dostępne w pakiecie Office, które są dostępne w chmurze – są one osiągane przez internet, co oznacza, że nie ma konieczności pobierania poszczególnych programów na komputer (choć jak najbardziej istnieje taka możliwość).

Co ważne, programy komputerowe Microsoft w chmurze mają dokładnie taką samą funkcjonalność jak te instalowane na dysk komputerowy. Co więcej, produkty Office 365 są na bieżąco aktualizowane, więc wybierając usługę, masz pewność, że zawsze korzystasz z najnowszej wersji programu.

Office 365 – licencja dożywotnia. Jakie to ma zalety?

Jakie zalety ma usługa Office 365? Licencja dożywotnia, którą można zakupić na przykład w sklepie https://teamnet-software.pl, daje wiele korzyści. Wśród nich należy wyróżnić m.in.:

  • oszczędność miejsca na dysku komputera – jeżeli nie dysponujesz pojemnym dyskiem lub zwyczajnie nie chcesz zajmować miejsca na komputerze wieloma plikami, Office 365 jest dla Ciebie;
  • wygoda pracy – dzięki temu, że wszystkie dokumenty są zapisywane w chmurze, wszystkie osoby zaangażowane w pracę mogą mieć do nich łatwy dostęp – bez wysyłania maili czy przenoszenia plików na pendrive;
  • optymalizacja kosztów – jak można zoptymalizować koszty dzięki Office 365? Klucz aktywacyjny – w zależności od pakietu – daje dostęp do programów kilku-kilkuanstu osobom. Jest to zatem opcja znacznie tańsza niż kupowanie licencji każdemu osobno.

Sklep z oprogramowaniami Teamnet-Software.pl

Jeżeli interesuje Cię Office 365, zapoznaj się z ofertą Teamnet-Software. Jest to sklep z oprogramowaniami, który udostępnia różne klucze do Microsoft 365. Wszystkie licencje znajdziesz na stronie https://teamnet-software.pl/klucze-office-365/.