W obecnych czasach ceny energii elektrycznej oraz opału cyklicznie wzrastają. Nie chodzi wyłącznie o sytuacje związane z kryzysami, ile także o wyczerpywalność niektórych złóż oraz wydobywanie – i przetwarzanie – ich w szkodliwy dla środowiska sposób. Aby się przed tym uchronić warto postawić na odnawialne źródła energii. Pompa ciepła z fotowoltaiką są jednymi z nich.
Czy warto postawić na energie odnawialne?
Energie odnawialne warto wybrać nie tylko z troski o środowisko. Są one znacznie bardziej wydajniejsze, nie drenują naszego budżetu domowego i nie potrzebują wielu substancji do funkcjonowania. Niektóre warianty – jak pompa ciepła z fotowoltaiką – wzajemnie się uzupełniają. Fotowoltaika dla domu ma także wiele innych zalet, do których należą:
- Bazowanie na niewyczerpalnych źródłach; fotowoltaika potrzebuje wyłącznie promieni słonecznych, aby funkcjonować. Działa nawet w pochmurne dni – dzięki temu zawsze wytwarzany jest prąd.
- Bezpieczeństwo ludzi, zwierząt i roślin. Fotowoltaika pracuje, nie emitując żadnych szkodliwych substancji. Ponadto jest bezgłośna.
- Bezobsługowe działanie – paneli słonecznych nie włącza się ani nie wyłącza. Generują prąd, kiedy Ty wygodnie siedzisz w fotelu. Nie musisz w jakikolwiek sposób ingerować w ich działanie.
- Niezależność od lokalnego dostawcy energii. Posiadasz na własność minielektrownię; ewentualne przerwy w dostawie nie będą Cię niepokoić.
- Odporność na zwiększenie cen prądu, opału i kryzysy na rynku energetycznym.
Dlaczego warto zamontować pompę ciepła?
Nie bez powodu pompa ciepła i fotowoltaika uchodzi za idealne połączenie. Te dwa urządzenia pozwolą Ci cieszyć się darmowym prądem i bezpłatnym ogrzewaniem całego budynku. Jak to możliwe? To bardzo proste; wzajemnie uzupełniają się w działaniu. Fotowoltaika jest w stanie wytworzyć pełną odpowiedź na zapotrzebowanie energetyczne Twojego domu. Z kolei pompa ciepła to urządzenie grzewcze, bazujące na wodzie, powietrzu lub gruncie (w zależności od wybranego modelu). Jednak aby funkcjonować, wciąż potrzebuje dostępu do prądu. Wnioski zatem są jednoznaczne; stawiając na oba te urządzenie, wzajemnie uzupełniasz ich pracę. Na https://instalacjefotowoltaiczne.com/pompa-ciepla-z-fotowoltaika/ znajdziesz przykładowe oferty, dzięki którym będziesz mógł cieszyć się darmową energią elektryczną i ogrzewaniem.
Jak działa fotowoltaika?
Fotowoltaika to urządzenie na które składają się panele i inwerter – nazywany także falownikiem. Energia, zamieniana na prąd stały, jest wytwarzana za pomocą promieni słonecznych, przechwytywanych przez panele. Z kolei inwerter kompresuje prąd stały (niestabilny i nie do użytku) na zmienny – bezpieczny na tyle, aby zasilać nim urządzenia w Twoim domu.
Panele fotowoltaiczne stanowią inwestycję, która w pełni zwróci się w ciągu pięciu do ośmiu lat. Ponadto są niezwykle wytrzymałe i odporne na niekorzystne zjawiska pogodowe. Przekonaj się, że energia odnawialna to możliwość, którą warto zastosować w Twoim domu.