Oprogramowanie medyczne dedykowane jest każdej instytucji medycznej, której zależy na wydajniejszym, łatwiejszym i szybszym zarządzaniu placówką. Program cechuje się wieloma funkcjami, dzięki czemu doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku obsługi rejestracji, jak i danych specjalistów.

Oprogramowanie medyczne dedykowane jest każdej instytucji medycznej, której zależy na wydajniejszym, łatwiejszym i szybszym zarządzaniu placówką. Program cechuje się wieloma funkcjami, dzięki czemu doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku obsługi rejestracji, jak i danych specjalistów. Gromadzenie wszelkich informacji odnośnie pacjentów w jednym miejscu w chmurze, całkowicie eliminuje ryzyko utraty ważnych oraz wrażliwych danych.

Dokumentacja medyczna (EDM)

Oprogramowanie medyczne oparte jest na module elektronicznym. Dokumentacja medyczna pacjentów (EDM) gromadzona jest w chmurze, oznacza to, że wystarczy zalogować się do systemu, aby mieć dostęp do najważniejszych informacji odnośnie pacjenta – przebytych chorób, przyjmowanych leków, udzielonych świadczeń zdrowotnych bądź obecnego stanu zdrowia. Tradycyjne karty pacjenta w formie papierowej zajmują nie tylko bardzo dużo miejsca, ale także wyszukanie w nich istotnych informacji o pacjencie wymaga znacznie więcej czasu.

Lekarz ma dostęp do przejrzystego interfejsu, a dzięki gotowym szablonom znacznie przyspieszyć może uzupełnianie dokumentacji. Dany szablon wykorzystany może zostać podczas wizyty kolejnych pacjentów.

Elektroniczne wystawianie e-recept, e-skierowań i e-zwolnień

Znaczne zmniejszenie wykorzystania papieru widoczne jest także w odniesieniu do innych atutów oprogramowania. Program do recept umożliwia lekarzowi szybkie wystawienie e-recepty podczas wizyty. Specjalista w trakcie jej sporządzania ma dostęp do największej bazy leków i informacji o wysokościach ich refundacji (bazy BLOZ). Lekarz wystawiać może także e-skierowania bądź e-zwolnienia. Opcja ta pozwala znacznie skrócić czas wizyty. Dodatkowo, gdy pacjent przyjmuje stałe leki i nie wymaga konsultacji medycznej, nie jest konieczne, aby pojawiał się na wizycie w gabinecie. Wówczas oszczędza czas nie tylko on, ale także specjalista, który wystawia mu receptę zdalnie.

Program dla stomatologa to narzędzie, pozwalające dentyście sprawnie prowadzić swój gabinet. Obsługa dużej ilości pacjentów z czasem staje się coraz bardziej kłopotliwa. Przydatnym rozwiązaniem oprogramowania jest możliwość wysyłania wiadomości tekstowych SMS do pacjenta z potwierdzeniem wizyty. Bardzo często zdarza się bowiem, iż pacjenci zapominają o wizycie bądź zapominają ją odwołać. Automatyczne przypomnienie i prośba o wiadomość zwrotną pozwalają uniknąć luk w terminarzu wizyt. W przypadku odwołania spotkania przez pacjenta, możliwe jest umówienie innej osoby.