• Premierowa prezentacja Volkswagena ID. Buzz na Salt Wave Festival 2022
  • Volkswagen Samochody Dostawcze partnerem festiwalu

Poznań, 19 sierpnia 2022 r. Volkswagen Samochody Dostawcze jest partnerem odbywającego się w dniach 19-20 sierpnia w Jastarni Salt Wave Festival 2022. To organizowane od kilku lat wydarzenie muzyczne stworzono z myślą o tych, którzy cenią sobie nieśpieszny, kameralny klimat i czas przepełniony chilloutowymi brzmieniami i najnowszymi trendami. Festiwalowe spotkanie na Półwyspie Helskim jest również doskonałą okazją do pierwszej polskiej prezentacji najnowszego modelu marki Volkswagen Samochody Dostawcze – ID. Buzz.

Zgromadzeni festiwalowicze i zaproszeni goście będą mieli dziś okazję ujrzeć po raz pierwszy w Polsce Volkswagena ID. Buzz, najnowszy w pełni elektryczny model marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Zorganizowanej w strefie chill out prezentacji towarzyszyć będą „starsi bracia” ID. Buzza – modele T1 i T2. To właśnie one były największą inspiracją dla twórców ID. Buzza, zarówno pod względem designu, jak i funkcjonalnych rozwiązań. Warto przypomnieć, że inspiracją dla elektrycznego napędu ID. Buzz’a był też pierwszy elektryczny model marki Volkswagen – T2 Elektro, który powstał 50 lat temu! W roku 1972.

Wystarczy jeden rzut oka i widać, jak bardzo ID. Buzz oddaje hołd kultowym modelom T1 i T2. Przykład? Charakterystyczny przód. Przetłoczenie w kształcie litery V i duże, wyraźne logo VW sprawiają, że przód wygląda świetnie, co dodatkowo podkreśla listwa świetlna łącząca reflektory. Z boku i z tyłu kontynuowany jest podział nadwozia na strefę górną i dolną. Szczególnie efektownie wygląda to w opcjonalnym, dwukolorowym malowaniu, które również nawiązuje do historycznego modelu T1. Do tego świetne proporcje i urzekające wnętrze dające ogromny komfort i wolność podróżowania.

Nawiązując do tradycji poprzedników, ID. Buzz jest jednocześnie samochodem łączącym i rozwijającym najważniejsze trendy motoryzacyjne naszych czasów. Obie wersje modelu – ID. Buzz i dostawczy ID. Buzz Cargo – mają w pełni elektryczny napęd. Są wyposażone w akumulatory o użytecznej pojemności 77 kWh (82 kWh brutto) i 204-konny silnik elektryczny umieszczony z tyłu pojazdu. Przy ładowaniu prądem zmiennym maksymalna moc to 11 kW, a przy wykorzystaniu prądu stałego rośnie ona do nawet 170 kW. Na stacji szybkiego ładowania uzupełnienie energii od 5 do 80 procent zajmie ok. 30 minut. Podobnie jak inne modele rodziny ID., także ID. Buzz i ID. Buzz Cargo są zbudowane na platformie opracowanej specjalnie dla pojazdów elektrycznych (MEB). Ponieważ w modelu ID. Buzz nie ma silnika z przodu, można było zaprojektować przekładnię kierowniczą w taki sposób, by auto było maksymalnie zwrotne. Efekt? Średnica zawracania to ok. 11 m – tyle samo, co w kompaktowym Golfie. To umożliwia parkowanie nawet w ciasnych miejscach parkingowych. ID. Buzz świetnie sprawdzi się więc w zatłoczonych miastach.

Ważną rolę w wyborze materiałów do produkcji ID. Buzza odegrał zrównoważony rozwój. We wnętrzu wyeliminowano całkowicie skórę i materiały pochodzenia zwierzęcego. Na przykład jedna z tkanin obiciowych wykonana jest z przędzy składającej się z przetworzonych butelek PET i plastiku odzyskanego z morza. We wnętrzu zastosowano różne kombinacje z materiałów wysokiej jakości. Stawiając na ekologię, użyto lakieru zamiast chromu i efektu drewna zamiast prawdziwego drewna.

Ceny Volkswagena ID. Buzz zaczynają się od 201 700 zł netto za wersję osobową i od 199 900 zł netto za wersję ID. Buzz Cargo. Samochód jest dostępny w korzystnym finansowaniu, które zapewnia Volkswagen Financial Services. Istnieje ponadto możliwość ubiegania się o dofinansowanie z programu „Mój elektryk”. Eksperci Volkswagen Financial Services pomogą wypełnić, zweryfikują poprawność i w imieniu klienta złożą wniosek o dopłatę. Przyznaną dotację w całości można zaliczyć jako wpłatę własną, co obniża koszt miesięcznej raty leasingowej. W zależności od modelu auta i paramentów leasingu może być ona niższa nawet o kilkaset złotych.

„W dobie troski o klimat coraz więcej osób decyduje się na rozwiązania, które mają neutralny wpływ na naszą planetę, a przy tym są zgodne z ich przekonaniami. Stąd też rosnące zainteresowanie autami elektrycznymi. Korzystanie z nich przynosi wiele benefitów jak możliwość jazdy buspasami czy bezpłatnego parkowania w miastach. A teraz, dzięki ofercie Leasing Autonajem od Volkswagen Financial Services, samochody elektryczne są dostępne w niskiej miesięcznej racie. Dla przykładu decydując się na model Volkswagen ID. Buzz na 36 miesięcy, z rocznym przebiegiem 15 tys. km oraz dofinansowaniem w ramach programu „Mój elektryk”, jego rata może wynieść 3136 zł netto miesięcznie” – podkreśla Magdalena Kaca, dyrektor Departamentu Zarządzania Klientem i Produktem w Volkswagen Financial Services.

Prezentacja nowego Volkswagena ID. Buzz nieprzypadkowo odbywa się podczas Salt Wave Festival 2022. Volkswagen Samochody Dostawcze jest partnerem tego muzycznego wydarzenia. Podczas festiwalowych dni zbudowano tu specjalną strefę, w której prezentowana jest historia i przyszłość marki oraz strefę chill out w której zobaczyć można nowego ID. Buzza oraz modele T1 i T2. Dodatkowo, na festiwalowym kampingu ustawiono kampery marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Jeden z nich gości na swym pokładzie zwycięzców instagramowego konkursu, w którym jedną z nagród był nocleg w Volkswagenie California 6.1.

„Marka Volkswagen Samochody Dostawcze od wielu lat towarzyszy festiwalom muzycznym. Wszyscy znamy słynne zdjęcia hippisowskich Volkswagenów T1 i T2 pojawiających się chociażby na festiwalu Woodstock. Ta tradycja jest wciąż kontynuowana, dlatego nie mogło nas zabraknąć również podczas Salt Wave Festival 2022” – mówi Piotr Łakomy, Dyrektor marki Volkswagen Samochody Dostawcze. „Najnowszy ID. Buzz nie tylko designem, ale również przestrzenią i funkcjonalnymi rozwiązaniami nawiązuje do swoich starszych braci, będąc samochodem idealnym do odbywania dłuższych podróży na kolejny letni koncert czy festiwal.”

Salt Wave Festival to organizowane od kilku lat wydarzenie muzyczne odbywające się w Jastarni na Półwyspie Helskim. To butikowy festiwal powstały z myślą o tych, którzy cenią sobie nieśpieszny, kameralny klimat i czas przepełniony chilloutowymi brzmieniami i najnowszymi trendami. Gwiazdami tegorocznego Salt Wave Festival 2022 są m.in. Mery Spolsky, Bitamina, Franc Moody, Young Leosia, Balthazar, Piotr Zioła, Łona i Weber + The Pimps, czy Avalanches.