• Umieszczony centralnie w kabinie nowego pick-upa segmentu premium wyświetlacz będzie miał pionową orientację
  • Hołd dla designu: Krótki klip ukazujący ten element wyposażenia

Poznań, 13 czerwca 2022 r. Nowy Amarok, pick-up klasy premium marki Volkswagen Samochody Dostawcze, już wkrótce będzie świętował swoją premierę. Jego wnętrze będzie jeszcze bardziej atrakcyjne. Centralny wyświetlacz w nowym Amaroku jest zorientowany pionowo i oferuje lepszy widok obrazu oraz szerokie możliwości sterowania funkcjami. Krótki klip video prezentuje ten wyświetlacz o przekątnej 12 cali.

Lepszy widok i łatwiejszy dostęp do elementów sterujących: dzięki nowemu cyfrowemu kokpitowi i wyświetlaczowi (z ekranem o przekątnej od 10 do 12 cali), który niemal pionowo „lewituje” nad konsolą centralną, nowy Amarok marki Volkswagen Samochody Dostawcze otwiera przed samochodami tego segmentu wiele nowych możliwości. Marka połączyła w Amaroku cyfrową funkcjonalność z ergonomicznie i optymalnie skonfigurowanymi, intuicyjnymi w obsłudze przyciskami i/lub pokrętłami.

Dodatkowo, do świata pick-upów Amarok wprowadza ponad 30 systemów wspomagania kierowcy, które można konfigurować na ekranie wyświetlacza. Ponad 20 z nich pojawi się w Amaroku po raz pierwszy. Należą do nich: asystent utrzymywania się na pasie ruchu, asystent zmiany pasa, asystent oświetlenia, prędkości, a także widok otoczenia 360° i system rozpoznawania znaków drogowych. Za pomocą centralnego panelu sterowania można łatwo zarządzać całym zakresem interakcji pomiędzy użytkownikami pojazdu a samochodem, na przykład mobilnymi usługami online, takimi jak „We Connect Navigation”, obsługą klimatyzacji, systemu informacyjno-rozrywkowego, nawigacji, asystenta parkowania oraz ekskluzywnego systemu nagłośnienia premium (dostępnego w zależności od specyfikacji). Pod wyświetlaczem znajduje się również rząd przełączników. Umożliwiają one szybki i bezpośredni dostęp do niektórych z wielu funkcji.

Nowy, pionowo zorientowany wyświetlacz we wnętrzu jest kolejnym, obok zaprezentowanego już systemu „IQ.Light”, wyraziście wytłoczonego napisu „Amarok” na tylnej klapie przestrzeni ładunkowej oraz wielu innych nowości designerskich i technicznych, elementem przyciągającym wzrok do tego pick-upa segmentu premium.

Śladami sukcesu

Jak do tej pory w Europie, Ameryce Południowej, Afryce Południowej i Oceanii sprzedano ponad 830 000 egzemplarzy Amaroka. Mocne strony tego odnoszącego sukcesy pick-upa segmentu premium marki Volkswagen Samochody Dostawcze to: doskonałe układy napędowe, duża ładowność, funkcjonalność oraz design, który dobrze prezentuje się zarówno na drodze, jak i poza nią. Marka nadal będzie dalej rozwijać te atuty w nowej generacji modelu. Nowy Amarok zostanie wprowadzony na rynek pod koniec 2022 roku.