Odbywanie stosunku seksualnego ze swoim partnerem ma niebagatelne znaczenie. Dzięki takim chwilom bliskości umacniamy nasz związek, budujemy większe zaufanie i sprawiamy, że nasza codzienność staje się lepsza. Seks pozwala także rozładować negatywne emocje i napięcie, które gromadzi się w nas w ciągu całego dnia. Aby jednak stosunek płciowy mógł być nie tylko przyjemny, ale także bezpieczny konieczne jest dopasowanie odpowiedniej prezerwatywy Rozmiary oferowane przez renomowanych producentów dają nam ogromne możliwości i sprawiają, że zawsze czujemy się komfortowo. Zobacz jak dobrać odpowiednią wielkość zabezpieczenia.

Prezerwatywy – rozmiary dostępne na rynku 

Na każdym opakowaniu z prezerwatywami widnieje krótka informacja, dotycząca wymiarów jednego zabezpieczenia. To właśnie tam możemy sprawdzić, czy dany produkt jest oferowany w rozmiarze azjatyckim – S, europejskim – M, czy może afrykańskim – L. Oprócz tego wiele producentów decyduje się na wypuszczenie produktów uniwersalnych, które pasują na członka o długości około 21 cm i szerokości około 7 cm. 

Aby mieć pewność, że wybrana prezerwatywa będzie dla nas idealna, musimy dokonać pomiarów penisa. Przy tym zadaniu najlepiej sprawdzi się zwykła miarka krawiecka. Doprowadzamy członka do wzwodu i mierzymy jego długość, a także szerokość. Końcowe wymiary zapisujemy lub zapamiętujemy. Jeśli nie jesteśmy pewni swojego pomiaru i ciągle wahamy się czy wybrany rozmiar jest dla nas odpowiedni to możemy kupić paczkę prezerwatyw na próbę i przymierzyć je w domu przed prawidłowym użyciem. Dzięki takiemu działaniu zapobiegniemy niechcianym wypadkom podczas stosunku. 

Dlaczego warto stosować dopasowane prezerwatywy? 

Rozmiary prezerwatyw mają ogromne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa, a także komfortu. Dobrze ułożona prezerwatywa nie pęka i nie zsuwa się, a ponadto sprawia, że nasza przyjemność jest znacznie lepiej odczuwalna. Jeśli ta forma zabezpieczenia ma prawidłowy rozmiar to może przyczynić się do zapobiegania ciąży aż w 99,9% przypadków. 

Prezerwatywy i ich rozmiary nie są również bez znaczenia dla naszego zdrowia. Prawidłowo ubrana i dobrze przylegająca prezerwatywa ochrania nas przed chorobami, przenoszonymi drogą płciową, tym samym chroni naszą partnerkę w sytuacji, gdy to my jesteśmy nosicielami. Prezerwatywy wcale nie muszą oznaczać przykrego dodatku, który krępuje ruchy podczas stosunku. Obecne zabezpieczenia posiadają wiele udogodnień, które korzystnie wpływają na przyjemność obojga partnerów. Różne wypustki, środki plemnikobójcze czy też niezwykle cienki materiał stanowczo poprawia jakość życia seksualnego.