Kamera sportowa uchodzi za idealny sprzęt dla miłośników sportów ekstremalnych. Dzięki takiemu kompaktowemu urządzeniu, które łatwo w stabilny sposób zamocować, można kręcić dynamiczne sceny, nie martwiąc się, że telefon wypadnie z dłoni. Kamery GoPro są także cenione przez vlogerów czy podróżników. Oprócz szybkich zjazdów na rowerze czy na nartach albo skoków spadochronowych można uwiecznić w formie wideo także piękne krajobrazy czy relacje live z różnych wydarzeń. GoPro od lat jest liderem w swojej kategorii, więc jeśli myślisz o kamerce sportowej, to będzie pewnie pierwszy, domyślny wybór. Tylko jaki model wybrać? Poniżej przedstawimy najciekawsze propozycje.

Na co zwrócić uwagę, kupując kamerę GoPro?

GoPro od lat rozwija ofertę sportowych kamer, oferując wiele innowacyjnych rozwiązań. Jak porównać ze sobą różne urządzenia tej firmy. Co będzie istotne przy porównywaniu ich specyfikacji? Poniżej wymieniamy kluczowe cechy.

  • Konstrukcja – każda kamera GoPro jest wytrzymała, odporna na wstrząsy i zachlapania, jednak nie wszystkie wyglądają tak samo. Patrząc na parametry konkretnego sprzętu, zobacz, jakie ma wymiary i wagę. Istotna może się też okazać liczba i wielkość ekranów. To twoja decyzja, czy chcesz mieć sprzęt z wieloma opcjami do wyboru na wyświetlaczu, czy wolisz głównie nagrywać a postprodukcją zajmować się po zgraniu pliku na komputer.
  • Rozdzielczość filmów – kamery GoPro potrafią wychwycić wiele szczegółów, których nie zarejestruje na przykład dron w podobnej cenie. Łatwo kupić sprzęt kręcący wideo w 4k, a nawet wyższej rozdzielczości 5,3k.
  • Pole widzenia – im szerszy obiektyw, tym więcej w nim widać. Idealnie, jeśli w trakcie nagrania nie umyka to, co znajduje się po bokach. Dla tych, którzy preferują nagrania sferyczne, są także kamery GoPro 360 stopni.
  • Cena – budżet nie jest z gumy. Jeśli chcesz flagowy model, musisz mieć świadomość, że nie będzie tani. Dlatego prawdziwą okazją mogą być starsze generacje.

W oparciu o wymienione elementy znacznie łatwiej wybrać preferowany sprzęt. Dodatkową podpowiedzią mogą być natomiast recenzje i testy w sieci orazi opinie znajomych.

Kamery GoPro – polecane modele

W sklepach można znaleźć wiele modele kamer GoPro. Zarówno te z najnowszej generacji, jak i poprzednie wersje, które również mają bardzo dobre parametry. Jaki sprzęt warto rozważyć?

  • Kamera GOPRO Hero12 Black – pierwsza propozycja przeznaczona jest dla tych, którzy nie lubią iść na kompromis. GoPro oznaczone numerem 12 to topowy sprzęt. Wyróżnia się znakomitą stabilizacją obrazu, ma wytrzymałą, wodoszczelną konstrukcję i imponującą wytrzymałość baterii. Możesz filmować nawet mając zajęte ręce. Wszystko dzięki funkcji sterowania głosowego. GoPro Hero 12 Black obsługuje komendy w kilku językach. Podglądanie nagrań i sterowanie ustawieniami nie sprawi ci trudności – to zasługa zastosowania dwóch ekranów: z przodu i z tyłu urządzenia!

Kamera GOPRO MAX CHDHZ-201-RW – drugi polecany sprzęt to kamera 360 stopni. Gdy korzystasz z GoPro Max, masz pewność, że nic ci nie umknie. Nawet panoramiczne ujęcia wykonasz bez konieczności przesuwania obiektywu. Dźwięk sferyczny nagrywa aż sześć mikrofonów. To sprawia, że ścieżka audio będzie kompletna tak samo jak obraz, niezależnie od tego skąd będą dobiegać odgłosy. Bateria wystarczy aż na dwie godziny nagrywania.

Kamera GOPRO HERO11 Black Mini – najmniejsza z wymienionych tutaj kamer – idealna na kierownicę rowerową, do zainstalowania na kasku albo do schowania w kieszeni. Sprzęt jest wodoszczelny i potrafi nagrywać pełne szczegółów filmy w rozdzielczości 4k lub 5,3k.

Wiesz już, na którą kamerę się zdecydować? A może chcesz poznać więcej dostępnych opcji? Zobacz najlepsze kamery sportowe GoPro w sklepie MediaMarkt!