Sam wybór odpowiedniego samochodu to nie wszystko. Liczy się także odpowiednie przygotowanie do podróży – różnego rodzaju akcesoria mogą zarówno pomóc w niespodziewanych sytuacjach, jak i zwiększyć komfort jazdy. Co warto mieć w aucie?

Wideorejestrator – podstawowe wyposażenie każdego kierowcy

Bez względu na to, czy prowadzimy własny samochód, czy korzystamy z pojazdu w ramach leasingu lub wynajmu długoterminowego ze stron takich jak https://ibemo.pl, niektóre akcesoria będą wręcz niezbędne. Jednym z nich będzie wideorejestrator. To niewielka kamera przeznaczona do montażu na przedniej szybie auta lub desce rozdzielczej, która umożliwia nagrywanie trasy na bieżąco. Takie rozwiązanie pozwoli przede wszystkim szybko i sprawnie poradzić sobie z ustaleniem, po czyjej stronie leży wina w razie wypadku lub innego niebezpiecznego zajścia. Wideorejestrator gwarantuje dostęp do niepodważalnych dowodów w tego typu sytuacjach, co pomoże między innymi uzyskać odszkodowanie z ubezpieczenia.

Alkomat w aucie

To świetne rozwiązanie, gdy po imprezie mamy wątpliwości, czy powinniśmy prowadzić samochód. Dzięki alkomatowi można uniknąć mandatu, a co najważniejsze – ochronić zdrowie i życie zarówno swoje, jak i innych uczestników ruchu. Warto jednak mieć na uwadze, że poszczególne urządzenia charakteryzują się bardzo różną precyzją; dobrym pomysłem będzie dokładne sprawdzenie poszczególnych propozycji przed zakupem.

Kable rozruchowe, zestaw naprawczy do kół – nieoceniona pomoc w niespodziewanych sytuacjach

Tego typu akcesoria będą niezwykle przydatne, gdy samochód odmówi posłuszeństwa. Kable rozruchowe pomogą w razie rozładowania akumulatora, co może zdarzyć się w szczególnie mroźnych dniach. Zestaw naprawczy do kół pozwoli za to sprawnie wymienić koło lub zamontować tzw. dojazdówkę, przez co wzywanie pomocy drogowej nie będzie konieczne.

Na wypadek nieplanowanego postoju przyda się także latarka LED, zwłaszcza w formie montowanej na głowie „czołówki”, oraz narzędzie typu multitool. To sprzęty, które zajmą niewiele miejsca, a mogą stanowić kluczowe wsparcie w momencie, gdy potrzebne będzie wykonanie nagłych napraw lub szybkie zdiagnozowanie usterki.

Zadbaj o kontakt ze światem z ładowarką samochodową USB

Obecnie ciężko wyobrazić sobie życie bez smartfona – rozładowana bateria może bardzo zaburzyć nasz plan dnia, a dodatkowo uniemożliwić uzyskanie pomocy w trudnych sytuacjach. Z tego względu warto wyposażyć się w akcesoria, które pozwolą utrzymać telefon przy życiu. Każdy kierowca powinien mieć w swoim aucie ładowarkę USB zasilaną z gniazda zapalniczki.