Quentin Tarantino to doskonały amerykański reżyser i scenarzysta, którego produkcje zachwycają nas już od lat 90 XX wieku. Jego pierwszym prawdziwym filmem były „Wściekłe psy”, których premiera miała miejsce w 1990 roku. Fabuła opowiada o ośmiu mężczyznach – Panu Blond, Niebieskim, Brązowym, Pomarańczowym, Różowym, Białym, a także dwójce gangsterów z Los Angeles, którzy planują napad na sklep jubilerski. Cała akacja kończy się fiaskiem, jednak winni zauważają, że wśród nich jest zdrajca, który poinformował o całym planie policję. Po ogromnym sukcesie i przychylnym zdaniu krytyków Quentin rozwinął swój talent i stworzył kolejne filmy, cieszące się ogromną sławą. Jakie? Zobaczmy! 

Quentin Tarantino filmy 

Wydaje się, że Quentin Tarantino filmy dopracowuje w stu procentach. Podczas oglądania każdej produkcji możemy zauważyć dbałość o najmniejszy detal, który perfekcyjnie dopełnia fabułę. Po ogromnym sukcesie „Wściekłych psów” reżyser zajął się tworzeniem serialu „Ostry dyżur”, nad którym pracował od 1994 do 2009 roku. W międzyczasie – w 1994 roku ukazał się kolejny znakomity film „Pulp Fiction”, opowiadający o dwóch płatnych mordercach, którzy pracują na zlecenie mafii. Oprócz tego w fabule możemy znaleźć postać żony gangstera, boksera, a także dwójce osób, okradających restaurację. 

Jeśli planujesz świętowanie zakończenia starego roku pod znakiem seansów filmowych to na pewno nie może na nim zabraknąć „Czterech pokoi”. Ta niezwykła historia opowiada o Boyu hotelowym, który jest światkiem czterech nietuzinkowych sytuacji, mających miejsce podczas zabawy sylwestrowej. Doskonała gra aktorska, nietypowe poczucie humoru, a także rewelacyjny klimat z całą pewnością wprowadzą Cię w doskonały nastrój. 

Quentin Tarantino w filmach kryminalnych? Oczywiście, że tak! „Jackie Brown” to klasyka kryminału połączone z elementami thrillera, która opowiada o losach stewardessy przewożącej nielegalne pieniądze z Meksyku do Los Angeles. Jej plan wychodzi na jaw i rozpoczyna się szalona gra pomiędzy FBI i handlarzem bronią. 

Jeśli już mowa o thrillerach to koniecznie musimy wspomnieć o kultowym filmie „Kill Bill”, a także „Kill Bill vol. 2”. To niezwykle interesująca historia o Czarnej Mambie, która po wybudzeniu ze śpiączki planuje zemścić się na osobach dążących do jej śmierci. Ciekawa fabuła i wciągające wątki sprawiają, że ciężko oderwać wzrok od ekranu. 

Powyższe filmy to zaledwie mały wycinek pełnej kariery Quentina, jednak takie seanse wystarczą, aby poznać geniusz i niezwykłą twórczość zdolnego reżysera. Nie masz planów na wieczór filmowy? Teraz z całą pewnością się to zmieni!