Najbardziej znany polski duet bliźniaków to bez wątpienia bracia Mroczkowie. Wydają się wręcz nierozłączni, zapewne to dlatego uwagę poświęca się głównie im dwojgu. To musi być zarówno wielka zaleta jak i niebywały problem- każdy chciałby być rozpoznawany jako jednostka, a nie tylko członek duetu. Dla odmiany postaramy się dziś skupić na jednym z braci- Rafale. Przyjrzymy się jego życiu prywatnemu i karierze.

Trochę prywaty od Rafała.

Rafał Mroczek urodził się 18 lipca 1982 roku w Siedlcach. Ma dwójkę rodzeństwa. O bracie bliźniaku Marcinie darujemy już sobie wspominanie ze względów oczywistych. Niewiele za to miejsc w mediach wspomina, że przecież ma jeszcze siostrę Agatę- może mniej rozpoznawalną, ale domyślamy się, że tak samo ważną w jego życiu. Jeśli chodzi o szkołę to studiował na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Ukończył budownictwo, nie ma wykształcenia aktorskiego, więc co ciekawe zupełnie nie jest zawodowym aktorem. W młodości bardzo lubił taniec, był nawet członkiem zespołu tanecznego Caro Dance. Co do życia miłosnego, był zaręczony z Joanną Skrzyszewską, byłą Miss Polski Nastolatek. W 2016 roku na świat przyszła ich córeczka Zosia. Na mediach społecznościowych Rafała znajdziemy wiele zdjęć z rodzinnych uroczystości i chwil spędzanych z małą. Niestety rodzice rozstali się w 2019 roku.

Aktorska część życia.

Jak już wspomnieliśmy Rafał Mroczek nie jest zawodowym aktorem. Tym bardziej wielkim zaskoczeniem dla wszystkich było, kiedy zdobył ogólnokrajową sławę dzięki debiucie w serialu M jak miłość. W 2000 roku wcielił się w rolę Pawła Zduńskiego , gdzie gra brata bliźniaka swojego…. Brata bliźniaka. Ale do tego obiecaliśmy sobie nie nawiązywać. Tak więc gra również syna Marii i Krzysztofa Zduńskich oraz męża, partnera czy kochanka zawrotnej ilości kobiet. Trzeba być naprawdę na bieżąco z serialem, żeby ogarniać te zawahania. I tak już od 21 lat cała Polska ogląda życiowe perypetie Pawła Zduńskiego. Nic dziwnego, że jesteśmy do niego tak przyzwyczajeni, że zwyczajnie robimy się ciekawi co u niego, gdy nie słyszymy o nim kilka dni. Oczywiście to nie jedyna rola, w którą wcielił się Rafał Mroczek. W 2009 roku zagrał w serialu Pierwsza Miłość jako aspirant Olaf Wieczorek. Widzieliśmy go też w takich produkcjach jak Nowa, Dancing for you, Los numeros, Raz jeszcze raz, Mowa ptaków. Jako znany polski aktor został zaproszony do 3 edycji programu rozrywkowego Taniec z gwiazdami, którą zwyciężył wraz z Anetą Piotrowską. Następnie zajął drugie miejsce w Finale finałów Tańca z Gwiazdami. Podobnie drugie miejsce zajął z Anetą Kowalską w pierwszej edycji Gwiazdy tańczą na lodzie. Całkiem niedawno, bo w 2020 roku zajął 3 miejsce w drugiej edycji programu Dance Dance Dance.