Ford zaprezentował ostatnio swoją najnowszą inwestycję. Amerykańska marka inwestuje 900 milionów dolarów w nowe technologie i systemy w zakładach produkcyjnych w Tajlandii, co jest największą pojedynczą inwestycją firmy w tym kraju. Działania te są częścią planu Ford+ i mają związek z produkcją Rangera nowej generacji.

  • Ford inwestuje 900 milionów dolarów w modernizację swoich zakładów w Tajlandii. To największa inwestycja amerykańskiej marki podczas 25-letniej obecności w tym kraju.
  • Inwestycja wzmacnia pozycję fabryk w Tajlandii jako globalnej bazy produkcyjnej i eksportowej Forda.
  • Modernizacja pozwoliła na stworzenie 1 250 nowych miejsc pracy co oznacza, że siła robocza Forda w Tajlandii przekroczyła 9 000 pracowników.
  • Ford w ramach tych działań zainwestował 400 milionów dolarów w modernizację łańcucha dostaw, co oznacza 250 dodatkowych miejsc pracy.

Ćwierćwiecze inwestycji Forda w Tajlandii

Przez 25 lat Ford zainwestował w Tajlandii ponad 3,4 miliarda dolarów. Obecny program modernizacji fabryk w tym kraju wzmacnia rolę Tajlandii jako globalnej bazy produkcyjnej i eksportowej Forda. Inwestycje mają miejsce w należącej w całości do marki Ford Thailand Manufacturing (FTM) oraz joint-venture AutoAlliance Thailand (AAT).

– To ważny kamień milowy na ćwierćwiecze naszego zaangażowania w produkcję pojazdów w Tajlandii. Inwestycja pozwala nam na dalszą modernizację i ulepszanie naszych działań oraz wsparcie produkcji ekscytująco zapowiadającej się nowości – Rangera nowej generacji, który jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej uznanych modeli Forda na świecie – powiedziała Yukontorn ‘Vickie’ Wisadkosin, prezydent Ford ASEAN oraz Azji i Pacyfiku.

Inwestycje w kierunku obiecującej przyszłości

Inwestycja podkreśla nieustanne zaangażowanie Forda w dostarczanie światowej klasy pojazdów klientom w Tajlandii i na całym świecie, jednocześnie stwarzając możliwości rozwoju lokalnego przemysłu.

Ford uruchomił w zakładach Ford Thailand Manufacturing drugą zmianę, co pozwoliło na stworzenie 1 250 nowych miejsc pracy, zwiększając siłę roboczą Forda w tym kraju do ponad 9 000 pracowników.

Poza tym amerykańska marka zwiększyła także możliwości swoich lokalnych partnerów w celu ulepszenia łańcucha dostaw, co doprowadziło do powstania kolejnych 250 nowych miejsc pracy, w które pośrednio jest zaangażowany Ford. To inwestycja rzędu 400 milionów dolarów, która ma na celu poprawę jakości części samochodowych i narzędzi związanych z projektowaniem.

Kompleksowe działania

Cała inwestycja sprawia, że zakłady produkcyjne Forda w Tajlandii są wyznacznikiem innowacyjności, biorąc pod uwagę wydajność, elastyczność i jakość, a wszystko dzięki najnowocześniejszym technologiom produkcyjnym oraz szkoleniom dla pracowników i dostawców Forda.

Działania związane z inwestycją obejmują także podwojenie liczby robotów – zarówno w FTM, jak i AAT. Łącznie to aż 356 najnowocześniejszych robotów w zakładzie blacharsko-lakierniczym, co znacząco podnosi poziom automatyzacji w obu kompleksach – z 34% do 80% w FTM i 69% w AAT. Zaawansowany technologicznie sprzęt i narzędzia pozwolą zwiększyć wydajność i jakość produkcji, a końcowo podnieść także ogólną satysfakcję klientów.

W ramach tej inwestycji Ford jest pierwszym producentem samochodów, który wdrożył technologię ScanBox w południowo-wschodniej Azji. Ta najnowsza funkcja skanowania powierzchni pięciokrotnie skraca czas potrzebny na dokładny pomiar całego pojazdu podczas procesu montażu, pomagając zwiększyć jego wydajność.

Ford zwiększył także swoje możliwości wytwórcze w zakresie produkcji różnych wariantów samochodów. Zakład może teraz tworzyć wiele rodzajów kabin do Rangera na tej samej linii produkcyjnej. Pozwala to na większą elastyczność w planowaniu, dzięki czemu zakład może szybciej reagować na potrzeby klientów i skrócić czas ich oczekiwania na zamówiony pojazd.

Co więcej, Ford Thailand Manufacturing i AutoAlliance Thailand dokładają znacznych starań, aby wspierać inicjatywy przyjazne środowisku, w tym wykorzystywanie energii odnawialnej, ograniczanie emisji dwutlenku węgla do atmosfery i zmniejszenie ilości odpadów trafiających na składowiska odpadów.

– Niezwykle ważna dla naszej firmy jest kontynuacja działań zmniejszających wpływ naszych zakładów na środowisko. Dążymy do długoterminowego zrównoważonego rozwoju i realizacji inicjatyw środowiskowych, które są dobre dla planety i dobre dla Forda – powiedział Andrea Cavallaro, dyrektor operacyjna Ford International Market Group oraz Ameryki Południowej.

Ekscytujące wyzwanie na 25-lecie obecności w Tajlandii

To właśnie w Tajlandii będzie produkowany Ranger nowej generacji – najbardziej inteligentny, najbardziej wszechstronny i najbardziej wydajny Ranger w historii, który będzie korzystał z zaawansowanych technologii i zmodernizowanych systemów. Eksport pojazdów jest istotną częścią działalności Forda w Tajlandii, bowiem Ranger jest sprzedawany na ponad 180 rynkach na całym świecie.

– Jesteśmy dumni z naszych 25 lat obecności w Tajlandii. Wybiegając w przyszłość nieustannie skupiamy się na zachwycaniu naszych klientów produktami i usługami, które kochają. Inwestycja jest kluczową częścią niesamowitej podróży Forda w Tajlandii. Wszyscy już jesteśmy podekscytowani produkcją Rangera nowej generacji – dodała Wisadkosin.